09.1.2020 15:56:56

Svetoznámy dirigent Valerij Gergijev vystúpi na koncertoch vo Viedni

Slávny maestro
Slávny maestro
(foto: zdroj:dw.com)


Valerij Gergijev sa postaví za dirigentský pult Viedenskej štátnej opery (Wiener Staatsoper), informuje TASS. Ruský dirigent bude viesť operu Lohengrin (od Richarda Wagnera) v prevedení, ktoré prvý raz režíroval Andreas Homoki pred šiestimi rokmi.

Prvé predstavenie novej série vystúpení je naplánované na dnes večer (9.január). Publikum bude tiež mocť predstavenie vidieť 12., 16. a 19. januára. Na scéne sa ukáže tenor Piotr Beczała z Poľska, švédska sólistka Cornelia Beskow, americká sopránistka Linda Watson, lotyšský baritonista Egils Siliņš a estónsky basista Ain Anger.

Ako uviedlo Mariinského divadlo v Sankt-Peterburgu, maestro roky plodne spolupracuje s operným divadlom vo Viedni. S obrovským úspechom sa tu stretli vystúpenia symfonického orchestra Mariinského divadla. Okrem toho, Gergijeva pozvali dirigovať predstavenie Parsifal (opera taktiež od Wagnera), ktoré bolo súčasťou programu Salzburgského festivalu.

Valerij Gergijev vystúpi aj s Viedenským filharmonickým orchestrom (Wiener Philharmoniker). Štyrikrát sa budú v rakúskom hlavnom meste predvádzať diela ruských skladateľov. Zahrajú tu Zimné sny (1. symfónia) od Pjotra Iljiča Čajkovského, ako aj Šeherezádu od Nikolaja Andrejeviča Rimsky-Korsakova.

Z Rakúska sa Valerij Gergijev vydá na turné po európskych krajinách, kde bude vystupovať spolu s Mníchovskou a Rotterdamskou filharmóniou.

spracované redakciou podľa www.russkiymir.ru