07.3.2017 08:01:49

Švédsko začalo s vývozom ukrajinskej čiernozeme

V televíznej relácii „Miesto stretnutia“ (voňý preklad) na kanále NTV vyhlásil aktivista „Antimajdanu“, ukrajinský novinár Jurij Kot, že švédske spoločnosti začali s vývozom čiernozeme z Poltavskej i Chersonskej oblasti.

„Medzinárodní ekonómovia ocenili ukrajinskú pôdu na bilión dolárov. Teraz sa pokúšajú zrušiť moratórium na predaj pôdy, aby ju predali za lacný groš, pretože ľudia sa nachádzajú v mizernom stave. Omnoho jednoduchšie sa to dá teraz kúpiť od nich za lacno. Do tohto rozpredaja sa nepochybne pokúša zapojiť aj Petro Porošenko“, povedal Kot.

„Toto je naozaj informácia odtiaľ, z administratívy prezidenta... Úžasné veci sa dejú, pretože MMF diktuje nášmu štátu podmienky... Ukrajinskú čiernozem kupuje Švédsko v Chersonskej a Poltavskej oblasti, vyváža sa Kamazmi. To je dôvod na čo nám MMF vydáva tie nešťastné úvery, aby nám všetko odobral“, vysvetlil novinár.

Švédsko plánuje kúpiť od Ukrajiny 100 miliónov ton čiernozeme po 5 eur za tonu.

Na jeseň 2016 vedúci delegácie EÚ na Ukrajine Hugues Mingarelli vyhlásil, že EÚ neprevedie Ukrajine druhú tranžu pomoci vo výške 600 miliónov euro, ak štát nezruší moratórium na export drevnej guľatiny, ktoré bolo na 10-ročné obdobie zavedené v roku 2015.  

Poznámka redakcie srspol:

Ukrajina je dnes zrkadlom toho, čo by sa dialo s Ruskom, ak by ho Západ obsadil. Nakoniec, toto do neba volajúce rozkrádanie, vrátane vývozu čiernozeme, robil s pomocou domácich zradcov aj Hitler.

Podľa finobzor.ru, 7. 3. 2017