02.8.2020 12:44:20

Stretnutie ruských krajanov – dedičov víťazstva v RCVK v Bratislave

Valéria Meľnikovová pri svojom vystúpení
Valéria Meľnikovová pri svojom vystúpení
(foto: rcvkba.sk)


Pri príležitosti 75. výročia Veľkého Víťazstva Zväz Rusov v Bratislave zorganizoval hudobno-poetický program.Na dlho očakávané stretnutie do Ruského centra vedy a kultúry prišli krajania zo Zväzu Rusov v Bratislave so svojimi rodinami a priateľmi. Dávno si chceli uctiť pamiatku tých, ktorí počas Veľkej vlasteneckej vojny vynaložili nadľudské úsilie a mnohí zaplatili za dosiahnutie víťazstva najvyššiu cenu. 

Program otvorila predsedníčka Zväzu Rusov v Bratislave Marina Matteligová. Mládežníci Torechan a Madina Nurlanovovci predniesli dojímavé verše. Slovenská gitaristka a speváčka Eva Golovľovová zaspievala piesne v slovenčine i ruštine. Študentka Valéria Meľnikovová nádherne spievala známe a všetkým blízke piesne o vojne.

Na znak nástupníctva generácií, ktoré si uchovávajú vo svojich srdciach pamiatku o posvätnom hrdinstve národov, ktoré zvíťazili nad fašizmom, mladí ľudia odovzdali zástupcom staršej generácie kvety. Na záver podujatia bol premietnutý fragment slávnostného ohňostroja, ktorý sa konal 9. mája v Moskve. 

Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave