04.8.2012 10:55:06

Stalin by takých úradníkov poslal fyzicky makať

Ruský prezident žiada od vlády prísny odpočet o plnení štátnej zákazky a potrestanie vinníkov zodpovedných za jej krach. Pripomenul, že na porade požadoval od obranného a priemyslového komplexu dodať v roku 2010 „vyše 30 balistických (námorných i pozemných) rakiet, 5 raketových komplexov Iskander, asi 300 jednotiek modernej obrnenej techniky, 30 helikoptér, 28 bojových lietadiel, tri atómové ponorky, jednu korvetu a 11 kozmických prístrojov“.
„Že som to požadoval neznamená, že som si to aj sám vymyslel. Bolo to odsúhlasené so všetkými čo tu sedia (na porade). Prečo to nebolo urobené? Čakám odpoveď s návrhmi. Som presvedčený, že v iných časoch by už polovica z tu prítomných pracovala na čerstvom vzduchu a zaoberala by sa fyzickou prácou. Treba zodpovedať za svoje záväzky. Vďaka tomu teraz vyzeráme absolútne neprijateľne“, - povedal Medvedev.
„V marci na kolégiu ministra obrany som hovoril o faktickom krachu štátneho prezbrojovacieho programu. Teraz chcem počuť prečo sa to stalo, kto a ako bude potrestaný? Hláste mi návrhy aj s funkciami! Ak sa návrhy neobjavia, zodpovedať budú musieť predstavitelia odvetví a predstavitelia vlády“, - zdôraznil Medvedev a pri tom zvýraznil neprípustnosť ak sa rozhodnutia prijímajú na najvyššej úrovni a napriek tomu sa nesplnia.
Ruský obranný a priemyslový komplex kuríruje podpredseda vlády Sergej Ivanov.
Porady sa tiež zúčastnili minister obrany Anatolij Serďjukov, náčelník generálneho štábu Nikolaj Makarov, podpredseda vlády Sergej Ivanov, tajomník rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev, šéf Roskosmosu Vladimír Popovkin, šéf Rostechnológií Sergej Čemezov, minister financií Alexej Kudrin, minister hospodárskeho rozvoja Elvíra Nabiullina, riaditeľ prezidentskej kancelárie Sergej Naryškin a pomocník prezidenta RF Arkadij Dvorkovič.
-vmi- podľa RIA Novosti, 10. máj 2011