26.2.2014 16:06:16

Srbský recept pre Ukrajinu

 

Nešťastím prezidentov Ukrajiny a Srbska Viktora Janukovyča a Slobodana Miloševiča bolo, že povedali Západu „nie“. A onedlho sa stali zločincami. Jeden skončil život v Haagu a čo hrozí druhému, nevieme.

(Nezabudnime tiež ako dopadol tretí, bývalý poľský prezident Lech Kaczinský, ktorý podľa médií (svojho času o tom písala aj táto stránka) až 17 krát odmietol prozápadné zákony na úkor Poľska – pozn. srspol)

 

Dňa 12. februára 2014 poslanec EP zo Slovinska sa v rozhovore pre bosniacky televízny kanál BHT1 vyhrážal:

- Ak sledujete rozvoj udalostí na Ukrajine, v priebehu týždňa, či dvoch uvidíte, ako sa správame voči nezodpovednej politickej elite. Bude  to signál aj pre vašu politickú elitu.

S uznaním treba kvitovať politickú informovanosť tohto politika, ktorý hoci aj nemá veľký vplyv v politických kruhoch Bruselu, ale ako človek, ktorý sa aktívne podieľal na rozpadnutí Juhoslávie, vie, ako sa čo robí.

Ďalšou môže byť, že o podpise dohody Viktora Janukoviča a opozície verejnosť neinformoval ukrajinský prezident, ale poľský minister zahraničia Radoslaw Sikorski. Ukrajinský prezident ešte toho večera utiekol z Kyjeva a jeho Strana regiónov skolabovala. Svojho lídra sa zriekla rovnako, ako Socialistická strana Srbska Slobodana Miloševiča.

Janukovič tvrdil, že na rokovaniach mu garantovali bezpečnosť. Možno aj áno, no už na druhý deň to poprel poľský minister Sikorski. V súčasnosti hrozí Janukovičovi Medzinárodný trestný súdom v Haagu. Aj Slobodanovi Miloševičovi bolo sľúbené novým prezidentom Vojislavom Koštunicom, že nebude vydaný do Haagu a...? O 9 mesiacov ho ta dopravili takmer tajne. No a vrátil sa v truhle (aby nemohol vypovedať – pozn. srspol).

Čo bude s Ukrajinou? Júlia Tymošenková, ktorá len nedávne opustila väzenie, ľuďom na Majdane oznámila, že Ukrajina vstúpi do EÚ a všetky problémy sa vyriešia.

Ešte predtým, ako Ukrajinci začnú snívať, mali by sa trocha poobzerať okolo seba, ako dopadli tí, čo snívali trocha pred nimi. Srbskí politici (vtedy ešte juhoslovanskí) po prevrate v roku 2000 sľúbili, že Srbsko sa už do roku 2004 pripojí k Európskej únii.  Dnes sa píše rok 2014 a výsledok? Jediný! Od tých čias sa rozpadlo i posledné torzo bývalej veľkej Juhoslávie. Navyše Srbsko stratilo 15 percent svojho územia.

Takže vitajte na spoločnom európskom Titaniku, bratia Ukrajinci!

Podľa Hlas Ruska, 26. február 2014