13.9.2019 14:51:59

Správa nadšených turistov o ceste a pobyte na Kryme_leto 2019

Krym  zámok Lastovičie hniezdo
Krym zámok Lastovičie hniezdo
(foto: red archív)

Napísali nám na mail dvaja nadšení turisti zo Slovenska, ktorí tohto roku navštívili v lete Krym. Po korešpondencii o technických problémoch zverejnenia sme sa rozhodli uverejniť ich článok vo forme PDF a máte tam i autorské originálne fotografie nadšených turistov.

Teší nás to a ďakujeme.

Správa o našej ceste na Krym v roku 2019 

Bola to nezabudnuteľná dovolenka. Myslím si, že raz sa z Krymu stane jedinečná turistická destinácia. Turistické destinácie na západe sa dusia pod návalom turistov. Turisti už nie sú spása pre danú oblasť, ale skôr pohroma. Na Kryme je všetko ešte nedotknuté a krásne, zároveň aj zaspaté a staré. Ten kto teraz pozdvihne Krym, bude z neho dlho profitovať. Teraz sa zdá, že to bude Rusko. Dovolenku na Kryme veľmi odporúčame. Pred plánovaním cesty na Krym je vhodné si zistiť zopár informácií o Kryme, ale hlavne musíte sa na Krym pozitívne naladiť. A takto pozitívne naladení Vás Krym určite nesklame.

S pozdravom Miroslav a Olinka

kliknite si:

http://www.srspol.sk/down/24.pdf

Správa má niekoľkých časti. Na začiatku je to akoby technický návod na prípravu cesty. Potom sú to informácie z ciest po Kryme a na záver naše postrehy a pocity. Krym bola moja srdcovka už dávno. Pozorne som sledoval vývoj Krymu za posledné roky a prial som Krymčanom aby vydržali. Potom sa u nás o živote na Kryme prestalo písať.

Spozornel som, pretože ak naše média nepíšu o živote na Kryme, určite sa tam dejú pozitívne veci. To bol prvý impulz pre našu cestu na Krym. Druhý impulz bola reportáž p. Ďoubalíka (http://www.novarepublika.cz/2018/12/muj-krym.html) o jeho ceste na Krym v roku 2018 Začal som si zisťovať informácie. Pre naše cestovné kancelárie Krym prestal existovať.

Na portáli Google boli o Kryme staré informácie, alebo samé nezmysly. Objavil som ruský portál Yandex.ru na ktorom som našiel všetky potrebné informácie. Boli síce v ruštine, ale s funkciou „Translate“ sa dalo porozumieť takmer všetkému. Presvedčil som manželku a začal pripravovať cestu...

Miroslav a Olinka (adr.v redakcii)