17.4.2018 20:23:45

Špeciálna ponuka na exkluzívne hosťovanie Veľkého činoherného divadla z Petrohradu!

V mene Slovenského národného divadla by som Vás veľmi rada pozvala na predstavenie Veľkého činoherného divadla z Petrohradu, ktoré sa predstaví po prvýkrát na doskách SND v nedeľu 22. 4. o 19:00 hod. s predstavením BÚRKA. (Daniela Augustínová, Slovenské národné divadlo)

Vážení milovníci divadla,

nenechajte si ujsť príležitosť vidieť slávne divadlo z Petrohradu! 

 

V nedeľu 22. apríla privítame po prvýkrát v histórii oceňované Veľké činoherné divadlo G. A. Tovstonogova s nscenáciou drámy BÚRKA jedného z najvýraznejších ruských dramatikov Alexandra Nikolajeviča Ostrovského.  

Inscenácia BÚRKA patrí k vrcholom Ostrovského tvorby, ale i k vrcholom svetovej dramatickej literatúry. V réžii Andreja Mogučija prináša veľkovýpravné a sugestívne divadlo o strastiach Kateriny Kabanovej v područí ostrej a tyranskej rodiny v prostredí temného cárstva.

V inscenácii sa po boku významných činohercov predstaví v jednej z hlavných úloh operný sólista jednej z najväčších petrohradských operných scén.

 

Režisér Andrej Mogučij je držiteľom prestížnej Európskej ceny za nové divadelné reality a súčasne je sedemnásobným držiteľom prestížnej ruskej ceny Zlatá maska.

 

Príďte sa pozrieť na túto mimoriadnu inscenáciu a využite príležitosť, ktorá sa nezopakuje.

Inscenácia bude simultánne prekladaná z ruštiny do slovenčiny prostredníctvom audio-staničiek

 

V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím neváhajte kontaktovať:

 

Daniela Augustínová
Slovenské národné divadlo
Pribinova 17, Bratislava
Tel.: +421 2 204 72 295
E-mail: daniela.augustinova@snd.sk

 

redakcia