14.11.2018 17:26:40

Solovjov obvinil ukrajinského politológa z nacizmu

Moderátor Vladimír Solovjov obvinil ukrajinského politológa Vjačeslava Kovtuna z nacizmu. Ten totiž vyhlásil, že Druhá svetová vojna bola „celoeurópskym križiackym ťažením proti boľševizmu“.

„Kovtun sa práve odhalil. Zostali ešte niekomu nejaké ilúzie? Ak by sme takých ako on, neukázali v našej relácii (na Rossija1), tak „demokrati“ budú vrešťať, že žiadni nacisti na Ukrajine neexistujú. Ale veď Kotun vyjadruje názory kyjevskej verchušky,“ napísal Solovjov na twitteri.

Solovjov zverejnil časť relácie „Večer s Vladimírom Solovjovom“, počas ktorej Kovtun vyhlásil, že Európa podporuje Ukrajinu a že spolu vystupujú ako „spoločná mohutná päsť“.   

Solovjov si chcel spresniť, či existuje aj spoločná európska podpora nacizmu. „Vy ste už jedenkrát lízali zadok Európe, tá vaša UPA, a potom ste tak dostali po hube, že až,“ vyhlásil Solovjov.  

Kovtun na to zareagoval, že 2. sv. vojna bola „celoeurópskym križiackym ťažením proti boľševizmu“ pod vedením Adolfa Hitlera. Solovjov mu to vrátil a vyhlásil, že Kovtun je „nemecký nacista“ a že v ktoromkoľvek štáte sú za také slová tresty a predpovedal mu zákaz vstupu do Ruska.

Podľa vz.ru, 14. 11. 2018