11.2.2015 08:28:11

Slovensko vychvaľuje Putina a "Ruský mir"

Internet neoklameš, tu nejde o predajnú štatistiku. Popredný portál východnej Európy (porteuropa.eu), špecializujúci sa na poľsko-ukrajinsko-slovensky hovoriacich používateľov, narazil na nevysvetliteľnú situáciu. Slováci "masovo" nazývajú Ukrajincov "fašistami" a "banderovcami" a vychvaľujú Putina. Zaujímavé je, že samotná stránka je protiruská a promajdanovská.

Poľská stránka porteuropa.eu, ktorá sa stavia do líderskej pozície vo východnej Európe, pod titulkom "Čo sa stalo s tým Slovenskom?!" Antiukrajinské komentáre v slovenskom internete" uverejnila vlastný prieskum prečo podstatná väčšina čitateľov tejto protiruskej stránky podporuje Donbas a domobranu. "Situácia je natoľko vážna, že po štyri a pol roku od štartu stránky sa zaoberáme otázkou legitimity bojkotu Slovenska, ktoré sa nám pred očami mení na satelit Putinovho Ruska", - píše stránka.

Autor článku (pravdepodobne šéfredaktor) pripomína, že porteuropa.eu v roku 2010 začal fungovať v hlavnom meste Slovenska a jej hlavným cieľom bola popularizácia vzťahov medzi Slovákmi poľského a ukrajinského pôvodu.

"Už vyše roka sa stretávame s tým, čo predtým neexistovalo - s masovou vlnou srdnatých antiukrajinských komentárov väčšiny slovenských používateľov", - píše autor. Ukrajincov, ktorí stáli na Majdane, nazývajú "fašistami" a "banderovcami" a Putin je vychvaľovaný.

Viac: http://www.pravda.ru/world/europe/european/10-02-2015/1247878-slovakia-0/

 

Podľa pravda.ru, 10. február 2015