29.3.2014 07:58:48

Slovensko nechce byť samovrahom

Slovensko zaujalo pevnú pozíciu voči sankciám k Ruskej federácii. Bratislava je vôbec proti takýmto opatreniam. Slovensko pri tom vychádza z praktických pohnútok - spolupráca s Moskvou je pre krajinu výhodná. "Zavedenie sankcií bez analýzy následkov - na niečo také sa môžu dať len samovrahovia", - povedal premiér Robert Fico.


"Slovensko nebude (v Bruseli) súhlasiť s nezmyselnými hospodárskymi sankciami vo vzťahu k Rusku, pretože spôsobia kolosálnu škodu nášmu hospodárstvu, - povedal Fico. - Ruský trh je pre krajinu strategický, Slovensko preto nevidí opodstatnenie vyriešenia politických problémov cestou zavedenia hospodárskych sankcií. Zavedenie sankcií, bez analýzy následkov - na to sa môžu dať iba samovrahovia".

"Čo sa týka pomoci pre Ukrajinu, tá môže byť poskytnutá až po tom, ako "sa Ukrajina sama vyrovná s hospodárstvom svojho štátu a nastolí v ňom poriadok". "Európa nie je povinná preberať zodpovednosť za ukrajinské hospodárstvo", - povedal Fico a dodal, že kríza sa tam začala preto, lebo "Európa dala Ukrajine falošnú nádej o jej členstve v EÚ".

Podľa pravda.ru, 28. marec 2014