05.12.2018 22:09:31

Slovenská delegácia navštívila v Sýrii miesta, kam sa zástupná armáda USA pokúsila doniesť demokraciu

Slovenská delegácia na čele s Jánom Čarnogurským starším pokračuje v návšteve Sýrie, kde je prijímaná na najvyššej úrovni.

Včera delegácia navštívila v Sýrii miesta, kde americká zástupná armáda priniesla demokraciu. Delegácia, ktorú vedie bývalý predseda vlády a minister spravodlivosti Ján Čarnogurský, navštívila oblasť východnej Ghutty, ktorá bola kompletne zničená zastúpenou armádou USA tvorenou z kontraktorov, v mainstreamovej tlači chybne označovanou ako demokratická opozícia.

Delegáti sa stretli s generálom Massoudom, ktorý túto oblasť oslobodil a teraz velí operácii odmínovania a zabezpečenia inžinierskych sieti. Generál dal podrobný výklad, ako sa pomaly vracia život do oblasti a ako napreduje proces navrátenia utečencov. Generál sa pochválil oceneniami , ktoré dostal od ruskej armády, a vysoko ocenil statočnosť a odbornosť svojich ruských kolegov.

Generál je odborník na tanky a preto ocenil slovenské tanky T 72 za ich presnosť, ktorá nebola samozrejmosťou u iných licenčných výrobcov tohto tanku, čím pochválil zručnosť slovenských strojárov.

Generál zobral delegátov aj na obhliadku tunelov, ktoré používali teroristi na presun ozbrojencov.

Život tých, ktorí sa v Ghutte nachádzajú, si delegácia mohla pozrieť v škole, kde bolo množstvo detí tých, ktorí ostali v Ghutte. Delegácia sa potom presunula do centra starého Damašku, kde navštívila patriarchát Antiochie, Jeruzalema a celého východu pre gréckokatolícku cirkev.

Arcibiskup Damašku poďakoval za záujem Slovákov dozvedieť sa pravdu o vojne v Sýrii a jej šírení v našej krajine. Spoločne navštívili Ananiášov dom, kde bol biblický Šavol pokrstený na Pavla a kde býval. Na záver navštívili miesto, kde je uložená hlava Jána Krstiteľa v Omajovskej mešite starej 1300 rokov. Nasledujúci deň delegáciu príjme predseda sýrskej vlády Imad Khamis a námestník ministra zahraničných vecí Fajsal Magdad.

HSP, 5. 12. 2018