14.2.2018 19:54:16

Slovanská podoba lásky poľského zamestnávateľa k Ukrajinke

 

Vedúci jednej z poľských firiem na balenie zeleniny nezavolal sanitku umierajúcej na záchvat mŕtvice z Ukrajiny, ale zavolal políciu, uvádza RIA Novosti Ukrajina.  

 

Vidiac, že so ženou sa deje čosi zvláštne, zamestnávateľ sa poponáhľal vyviezť ju z územia spoločnosti. „Poliak ponechal spolupracovníčku zomierať na lavičke a zavolal ochrancov poriadku, vyhlásiac, že tá nie je triezva,“ cuvádza ria.ru.

„Odviezol ju do susedného mesta. Myslíte, že do nemocnice? Už paralyzovanú Oxanu preniesli do auta, potom ju vytiahli z vozu a položili na lavičku uprostred ulice,“ vyhlásil čestný konzul Ukrajiny v Poznani Vitold Gorovský.

Ukrajinka podľa neho pracovala v spoločnosti nezákonne a bola nútená bývať na území firmy. Konzul začal organizovať zbierku na liečbu ženy. Tá sa vraj momentálne nachádza v nemocnice v Poznani. Lekári hodnotia jej stav ako ťažký.

Okresná prokuratúra mesta Sroda Wielkopolska študuje okolnosti incidentu. Voči zamestnávateľovi prebieha vyšetrovanie za neposkytnutie pomoci, za ponechanie v nebezpečenstve a taktiež v súvislosti s nezákonným zamestnávaním.

„Na preštudovanie okolností sme si stiahli video zo sledovacích kamier, chceme tiež získať lekárske dokumenty tejto ženy. Obrátime sa na stanoviská súdnych lekárskych expertov. Previerku zároveň musí uskutočniť štátna inšpekcia práce,“ vyhlásil predstaviteľ prokuratúry.

Podľa ria.ru, 14. 2. 2018