28.12.2016 09:40:58

“Slniečkari” ukázali svoju pravú tvár: Za imigrantmi ronia slzy, smrť ruských Alexandrovcov oslavujú

Celý rok sa hrajú na humanistov, moralistov, hovoria o rovnosti, vítajú imigrantov, kritizujú všetkých, čo si dovolia mať iný názor a nálepkujú ich ako extrémistov a xenofóbov. Na Vianoce však ukázali svoju pravú tvár a pokrytectvo. Po havárii lietadla, pri ktorom zahynuli členovia ruského speváckeho zboru Alexandrovci, niektorí “slniečkari” namiesto smútku ich smrť oslavujú.

Svet zasiahla v nedeľu smutná správa . Členovia legendárneho speváckeho zboru Alexandrovci zahynuli pri leteckej havárii. Lietadlo ruského ministerstva obrany Tu-154  havarovalo krátko po štarte z letiska v Soči. Mierilo na sýrsku leteckú základňu Hmeimim neďaleko Latakie a spadlo do Čierneho mora. Všetkých 92 osôb na palube zahynulo.

Nie všetci však za Alexandrovcami smútia. Niektorí sa dokonca z ich smrti radujú. Okrem známej slniečkarky a študentky žurnalistiky Lucie Anďalovej, ktorá pobúrila verejnosť po tom, čo na internete zverejnila oslavný komentár, v ktorom žartuje na margo smrti Alexandrovcov (“Alexandrovcov papajú rybičky. Ďalší symbol komunizmu padol. Do mora.”), sa nenávistné komentáre objavili aj pod facebookovým statusom kontroverzného denníka N od jeho čitateľov:

“Konečne si zalovia aj súdruhovia. Za minulý rok sa v Stredozemnom mori utopilo 5000 utečencov, väčšinou Sýrčanov, ktorí utekajú pred Asadom a Putlerom”, píše diskutér pod príspevkom denníka N.

Ďalší komentujúci tvrdí, že netreba trúchliť za Alexandrovcami, pretože vraj podporujú okupantov v Sýrii:

“Trúchliť za kremeľským kabaretom, ktorý chodí obveselovať ruských okupantov v Sýrii mi pripadá ako čistý hyenizmus.”

Tento pseudohumanista však buď úmyselne klame, alebo nemá dostačné informácie, keďže Rusko pôsobí v Sýrii na požiadanie legitímnej Sýrskej vlády, teda v žiadnom prípade nie sú okupanti na rozdiel od USA, ktorí tam pôsobia bez súhlasu Asadovej vlády.

Diskutujúci pod menom Roman Grega zašiel so svojím nenávistným komentárom ešte ďalej :

“Vieš ako sa povie 90 mŕtvych Ruských svíň na štyri? MÁLO.”

Podobný názor má aj bývalý gay pornoherec, ktorý v súčasnosti pracuje pre thik thank “Európske hodnoty,” Jakub Janda, ktorý má určovať, ktoré média šíria a ktoré nešíria propagandu, nad čím sa pozastavil aj český prezident Miloš Zeman vo svojom vianočnom príhovore. Janda síce podľa vlastných slov smrť Alexandrovcov neoslavuje, ale svojim fanúšikom “pripomenul”, čo sú Alexandrvci zač:

“V ruskom lietadle zomreli prevažne predstavitelia ruských ozbrojených síl na ceste do vojnovej zóny, v ktorej má ruská armáda na svedomí masívne a v poslednej dekáde bezprecedentné vyvražďovanie civilistov v štýle vyvražďovania Čečenska. Západný svet, vrátane inak k Moskve dosť tolerantných Francúzov, hovorí o vojnových zločinoch. Cestujúci daného letu boli na ceste podporiť toto ruské vojnové ťaženie. Neboli to žiadne nevinné babičky na vianočných trhoch, ale predstavitelia ruských ozbrojených síl. Vrátane ruských novinárov, ktorí po stovkách dostávajú ruské vojenské (!) vyznamenania za to, že sú poslušnou súčasťou kremeľskej mašinérie.”

Nenávistné komentáre sa objavili aj na Českom portáli idnes.cz.

Podľa jedného z diskutujúcich je smrť Alexandrovcov „víťazstvom pre Európsku kultúru.“

Našťastie títo slniečkarski extrémisti a Havloidi sú len bezvýznamnou menšinou a koncentrujú sa výlučne v prostredí bratislavských a pražských kaviarní. Väčšina Čechov a Slovákov vyjadruje Rusku úprimnú sústrasť. Ruské veľvyslanectvo na Slovensku otvorilo na sociálnej sieti virtuálnu kondolenčnú knihu, kde sa nahromadili stovky komentárov smútiacich za Alexandrovcami. Najúspešnejší komentár napísal Ján Bartoš a znie nasledovne :

“Moja hlboká a úprimná sústrasť v súvislosti s touto obrovskou tragédiou a kultúrnou, ale predovšetkým ľudskou stratou patrí celému ruskému ľudu a všetkým pozostalým po obetiach. Rusko je obrovská a úžasná krajina plná skvelých ľudí a preto som presvedčený, že mužský spevácky zbor Alexandrovovcov bude v krátkom čase obnovený, ale žiaľ životy tragicky zahynuvších už nikto nevráti… ČESŤ ICH PAMIATKE!!! Navždy ostanete v našich srdciach priatelia”.

hlavnespravy.sk, 28. 12. 2016