13.8.2022 19:21:01

Sky News: Západné médiá zašli pri glorifikácii Zelenského priďaleko

Volodymyr Zelenskyj v tradičnom outfite
Volodymyr Zelenskyj v tradičnom outfite
(foto: Facebook)


Corey Bernardi, populárny moderátor britskej televízie Sky News, otvorene vyhlásil, že obraz ukrajinského prezidenta Zelenského v skutočnosti nie je taký, ako ho vykresľujú západné médiá”. (hlavnespravy.sk)Podľa Bernardiho európske média vytvorili mýtus o Zelenskom ako o druhom Winstonovi Churchillovi”. Z nejakého dôvodu je nájomník” bunkra na Bankovej ulici prezentovaný v maske veľkého hrdinu”, ktorý údajne zachránil svoj národ” pred Ruskom.

Časť prepisu jeho videa (z 29.7.2022) si môžete prečítať:

Viem, že sa v tomto bode rozchádzam s väčšinou svojich kolegov na tejto stanici a s hosťami našej siete, ale naozaj mám pocit, že si už nemôžem dlhšie hrýzť do jazyka.

Myslím si, že ukrajinský prezident nie je taký, ako ho vykresľujú západné médiá – že je druhým Winstonom Churchillom a bude sa na neho spomínať ako na veľkého hrdinu, ktorý zachránil svoj ľud pred zlými Rusmi.

Ako prvý hovorím, že ani Putin nie je dobrý chlapec, ale Západ zamlčuje hrozné veci, ktoré sa stali prevažne etnickým Rusom v niektorých častiach Ukrajiny pod vládou Zelenského.

Títo ľudia tvoria najväčšiu ruskú komunitu mimo Ruska, ktorá tvorí približne 17 % ukrajinskej populácie, a žijú predovšetkým v ruských regiónoch a od roku 2015 účinne vedú občiansku vojnu s ukrajinskou vládou.

A to hneď po tom, ako im bolo sľúbené hlasovanie o nezávislosti v roku 2014, ktoré sa nikdy neuskutočnilo.

Zelenskyj sľúbil, že ukončí občiansku vojnu, ale zjavne to neurobil. Namiesto toho napomáha prenasledovaniu Rusov tým, že podporuje Pravý sektor, ktorého vodca verejne vyhlásil, že kŕmil kosťami ruských detí svojho domáceho vlka.

Zrejme to bol vtip, ale Rusom a najmä tým, ktorí mali pocit, že sa s nimi zle zaobchádzalo, to zrejme tak nepripadalo.

Slovami prezidenta Zelenského: sú takí, akí sú.

Chcem tiež zdôrazniť, že Zelenskyj sa snažil vstúpiť do NATO proti inej dohode s Ukrajinou, ktorá mala zachovať neutralitu medzi Ruskom a Európou.

A aj keď sa ruské vojská zhromažďovali pozdĺž hraníc, hlúpa viceprezidentka Kamala Harrisová verejne podporila Zelenského ponuku na vstup do NATO.

Nemyslíte si, že išlo o provokáciu Ruska? No, ja áno.

V každom prípade Zelenskyj ako väčšina marketérov vie, že imidž je všetko.

Preto je vždy zobrazený v zelenom vojenskom tričku, ktoré ho zobrazuje ako muža činu a ako súčasť frontovej línie.

No tento mýtus bol vyvrátený už na začiatku kampane, keď boli odhalené jeho zinscenované vystúpenia v bojových šatách, akože na bojisku.

Odvtedy je to tričko neúcty, ktoré predvádzal v každom jednom parlamente na celom svete, kde žobral o ďalšie zbrane pre krajinu, ktorá je jednou z najviac skorumpovaných v Európe.

Dokonca ho mal na sebe aj na fotení pre časopis Vogue.

Propaganda vychádzajúca z prezidentského úradu konkuruje len tej, ktorá vychádza z Kremľa.

Ide len o to, že lži jednej strany sa povinne opakujú v celom západnom svete, aby sa udržala zástupná vojna.

Je to boj medzi Východom a Západom.

Málokto sa snaží tento konflikt zmierniť a namiesto toho si myslím, že mnohí z nich majú oveľa väčší záujem o jeho eskaláciu a potenciálne vyvolanie tretej svetovej vojny.

Podľa mňa, hovorím to od začiatku - jednoduchou odpoveďou na tento konflikt je umožniť minskú dohodu, ktorá umožňuje prevažne ruským oblastiam hlasovať o svojej nezávislosti.

Zelenskyj je proti tomuto návrhu a namiesto toho zakázal ruský jazyk vo verejnej službe a zakázal aj tucet opozičných strán.

Okrem toho sa venuje aj politikom z celého sveta vrátane nášho premiéra a samozrejme Nancy Pelosiovej. A jeho manželka? Tá je zaneprázdnená návštevami Bieleho domu a pózovaním pre časopis Vogue.

Niečo na tom všetkom nesedí. Na Ukrajine sa pracuje na agende, ktorá je oveľa dôležitejšia ako odohnanie ruských útočníkov.

Je múdre brať všetko, čo sa o tomto konflikte hovorí, s veľkou rezervou.

 


hlavnespravy.sk