18.3.2018 10:57:31

Sergej Lavrov označil americké aktivity v Sýrii za nelegitímne

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov označil americké aktivity v Sýrii za nelegitímne. Informáciu priniesol portál rusvesna.

Podľa Sergeja Lavrova je prítomnosť Američanov v Sýrii z pohľadu medzinárodného práva nelegitímna. Američania nevyhlásili Sýrii vojnu, sýrsky legitímny režim v čele s prezidentom Bašárom Asadom ich do Sýrie nepozval, teroristov ISIS, ktorých mnohí ruskí experti otvorene označujú za zástupnú armádu USA, už Rusi a Sýrčania zlikvidovali. 

Ruský minister zahraničných vecí uviedol, že ruskí a americkí vojaci v Sýrii koordinujú svoju činnosť, aby sa vyhli vzájomným stretom. Pritom však Sergej Lavrov otvorene uviedol, že v Sýrii bojujú príslušníci špeciálnych síl USA, Veľkej Británie, Francúzska a iných krajín. Informáciu o pôsobení príslušníkov špeciálnych jednotiek Západnej koalície priniesol takisto portál rusvesna. To svedčí o tom, že “západní partneri” sa už nemôžu spoliehať na sily protiasadovskej opozície, sýrska armáda výrazne preriedila všetky protiasadovské zoskupenia a úspešne pokračuje v oslobodzovaní krajiny a musia zasahovať v Sýrii vlastnými silami.

Spomenuté informácie Sergej Lavrov uviedol na rokovaniach v Astane, kde sa momentálne stretli Rusi, Iránci a Turci, aby riešili ďalšie osudy Sýrie.

HSP, 18. 3. 2018, rusvesna