26.7.2013 07:09:45

Senátor USA skritizoval dodávky amerických zbraní do Sýrie

 

Republikánsky senátor za štát Kentucky Rand Paul sa na mierovej konferencii o Sýrii v New Yorku postavil proti dodávkam amerických zbraní sýrskym vzbúrencom. Vyhlásil, že ide o podporu terorizmu.

 

„To my sme tie s nimi spojené ozbrojené sily, pretože budeme proti Asadovi bojovať spolu s Al Kajdou.“ Ďalej vysvetlil logiku Washingtonu a vôbec problematiku dodávok zbraní na mnohých úrovniach, uvádza Russia Today.

„V Sýrii existuje 17 rôznych povstaleckých hnutí, najväčším je „Front An-Nusra“. Ide o radikálov, spojených s Al-Kajdou a ich cieľom je džihád. No politici vo Washingtone i tak horlia dodávať im zbrane“, vysvetlil a poznamenal, že osobne neverí sľubom amerických úradov, že americké zbrane sa nedostanú do rúk týchto bojovníkov. „Ako môžeme žiadať našich chrabrých chlapcov a dievčatá aby v jedných krajinách bojovali proti Al-Kajde a v druhých na jej strane?“

Iba na okraj treba poznamenať, že Rand Paul sa takto nevyjadruje po prvý raz. Známy je aj jeho postoj, že podpora sýrskych vzbúrencov Spojenými štátmi „je irónia“.

Podľa vz.ru, 25. júl 2013