07.1.2019 07:31:23

Satanovskij: V prípade vojny budú americké strategické ciele zničené za jednu minútu

Jevgenij Satanovskij na portáli Politpuzzle okomentoval obavy amerických expertov pred ruskými ponorkami Borej.

Podľa Satanovského len jedna ponorka triedy Borej môže naniesť kolosálny úder infraštruktúre USA. Rakety z jedného Boreja údajne dokážu zničiť Pentagon, vojenskú námornú základňu Kings Bay, leteckú základňu Whiteman Air Force Base a ďalšie dôležité vojenské základne USA.

Satanovskij poznamenáva, že nechápe, ako možno viesť konštruktívny dialóg s USA, kde sú presvedčení, že útoky voči Rusku im budú neustále prechádzať a ak sa situácia nakoniec kvôli ich prístupu vymkne spod kontroly, nebudú musieť niesť žiadnu zodpovednosť.

Americký portál We Are the Mighty publikoval článok, v ktorom Američania tvrdia, že jedna ponorka Borej by dokázala z priestoru Mexického zálivu okrem útoku na americké vojenské základne bez väčších problémov zotrieť z tváre zeme New York i Washington. We Are the Mighty úspešne hysterizuje americkú verejnosť, čo vyhovuje zbrojárskej a finančnej lobby v USA. 
 
Poznámka srspol.sk: Iba na okraj. Na bývalom sovietskom ponorkovom loďstve sa nachádzalo "len" 7 % sovietskych atómových náloží. Aj to však stačilo, aby bolo územie o veľkosti USA niekoľkonásobne kompletne zničené.
V bývalej ČSĽA sa vedelo, že na to, aby bolo územie o veľkosti V. Británie úplne ponorené do mora, stačila jedna atómová bomba 150 Mt alebo 4 bomby kalibru 100 Mt.

HSP, 7. 1. 2019, politpuzle