22.2.2018 22:59:53

Satanovského liek na uzdravenie Ukrajiny: Ruská armáda pri Užhorode

Po znovuzjednotení Krymu malo Rusko uviesť svoje vojsko na územie celej Ukrajiny, povedal vo vysielaní rádia Vesti FM politológ Jevgenij Satanovskij.

„Jediné, čo ma zarmucuje v súvislosti s Krymom, že sme jednou ranou nepripojili aj všetko ostatné. Sankcie by horšie neboli a dnes by sme boli pri Užhorode. Situácia na našej západnej hranici by bola omnoho lepšia, nebol by Pravý sektor a Ukrajina by nebola nacifikovaná,“ nazdáva sa Satanovskij.

Ruský politológ si myslí, že v súčasnosti na Ukrajine prebieha „bezhraničná a hnusná príprava na budúcu vojnu“ s Ruskom: „Prebieha fašizácia mládeže, na druhej strane hranice sa postupne zväčšuje podiel nacifikovanej mládeže. Hitler nepotreboval mnoho rokov na to, aby sformoval vojská SS a Hilerjugend. Na Ukrajine všetko trvá omnoho dlhšie a je to tam omnoho smutnejšie,“ zhrnul Satanovskij.

Inej mienky je kyjevská advokátka a odporkyňa euromajdanu Taťjana Monťanová, ktorá v televíznej relácii Kapitál vlani povedala: „Čochvíľa padne na USA hanba, čochvíľa bude jasné celému svetu, že pre „projekt Ukrajina“ utrpeli strašnú hanbu. Putinovi stačí dva-tri rôčky vyčkať, kým mŕtvola jeho nepriateľa prepláve popri ňom.“

Kyjevská advokátka Monťanová tiež vyhlásila, že „si ani nevie predstaviť, čo môže Trump ponúknuť Rusku výmenou za to, aby sa Rusko zaoberalo zničenou, rozkradnutou krajinou, obývanou mnohými miliónmi besných zombie“.

Vladimír Mohorita

HSP, 22. 2. 2018, Vesti FM