04.8.2012 10:55:06

Samospráva Moskvy otvára „Školu divadelného lídra“.

Založená bude na báze moskovského Meierholdovho centra a pomôže predchádzať vzniku konfliktov v divadelných kolektívoch, prezradil dnes novinárom najvyšší predstaviteľ kultúry hlavného mesta Sergej Kapkov.
V poslednom roku sa iba v moskovskom divadelnom prostredí odohrali dva veľké škandály. Kvôli jednému opustil Divadlo na Taganke jeho zakladateľ a vedúci Jurij Ľubimov. V druhom prípade doposiaľ nie je doriešený pracovný spor v Divadle Majakovského medzi jeho umeleckým vedúcim M. Karbauskisom a riaditeľom J. Kirilenkom. Už predtým kolektív divadla kvôli tomu opustil umelecký vedúci S. Arcibašev.
„Umeleckých vedúcich, riaditeľov divadiel a vedúcich literárnych sekcií chceme školiť vo finančnej disciplíne, pretože všetky tieto konflikty vznikajú práve kvôli odlišnému pohľadu na to ako míňať prostriedky“, - povedal Kapkov poznamenajúc, že od budúceho roka budú zmluvy týchto predstaviteľov presne koncipované a rozhraničené. Bude v nich jednoznačne určené kto a v čom má kompetencie. „Doteraz si jeden myslel, že prostriedky treba minúť na to, iný, že na ono a my ich naučíme ako to vyzerá, keď sa míňajú efektívne“.
Podľa RIA Novosti, 10. november 2011