09.8.2020 18:10:18

Ruský zbrojársky gigant sa pripravuje na predstavenie svojich systémov budúcnosti

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
(foto: y-comm.fr)


Tlačová služba zbrojárskeho konzorcia Almaz-Antej oznámila, že predstaví na Medzinárodnom vojensko-technickom fóre Armáda-2020 niekoľko nových vojenských výrobkov. (armadnymagazin.sk)Podujatie sa uskutoční od 23. do 29. augusta vo Vlasteneckom výstavisku v Kubinke (oblasť Moskvy). Fóra sa zúčastní asi tridsať spoločností z konzorcia.

Konzorcium Almaz-Antej je jednou z najväčších skupín ruského vojensko-priemyselného komplexu a zamestnáva viac ako 130 000 ľudí. Záujem o ich vyrobky potvrdzuje fakt, že sú prevádzkované vo viac ako 50 krajinách sveta.

„Prvýkrát sa uskutoční ukážka určitých článkov pre verejnosť“, zdôrazňuje tlačové centrum.


Systém budúcnosti

Návštevníci budú mať možnosť vidieť protilietadlový raketový systém Antei-4000, ako aj raketomet 51P6E2 ako súčasť budúceho obranného systému určeného na ochranu pred balistickými raketami.

Generálny riaditeľ Jan Novikov vysvetlil, že „konzorcium Almaz-Antej sa vždy zúčastňuje na fórach armády, ktoré nám ponúkajú možnosť spolupráce s federálnymi zákazníkmi, predovšetkým s ruským ministerstvom obrany, ale aj so zahraničnými partnermi a potenciálnymi kupcami našich výrobkov.“

Dodáva, že plnenie zmlúv v rámci federálneho programu obrany je pre konzorcium prioritou.


Civilná výroba

V ich stánku budú vystavené aj výrobky určené pre zdravotníctvo, digitálnu ekonomiku, ekológiu, kvalitné cesty, ktoré nepredstavujú nebezpečenstvo, bývanie a mestské prostredie, vzdelávanie a podobne.

Zástupca generálneho riaditeľa Alexander Vedrov uviedol, že konzorcium má v Rusku výhradné priemyselné a technologické kompetencie: „Sme pripravení zúčastniť sa na akejkoľvek forme spoločnej činnosti s našimi partnermi a vyzývame všetky zainteresované strany, aby spoločne vyvíjali a vyrábali civilné výrobky.“

Adam Riečanský