09.2.2020 12:46:41

Ruský minister obrany Šojgu nariadil zvýšiť počet špecialistov na vyhľadávanie a ničenie mín

Šéf ministerstva obrany Ruska
Šéf ministerstva obrany Ruska
(foto: zdroj: jejaktapak.com)


Ruský minister obrany Sergej Šojgu dal pokyn náčelníkovi inžinierskych jednotiek Jurijovi Stavitskému, aby zvýšil počet zahraničných špecialistov študujúcich v Medzinárodnom stredisku pre boj proti mínam v ruských ozbrojených silách. (armadnymagazin.sk - článok je prevzatý bez videa)“Vypracovať koncepciu rozvoja Medzinárodného centra pre likvidáciu mín s moderným výcvikovým a materiálovým základom, laboratórnym komplexom pre testy a praktické cvičenia, ako aj vylepšenie dojazdu,” povedal Šojgu počas návštevy strediska v Nachbino v Moskovskom regióne.

Medzinárodné centrum pre vyhľadávanie mín bolo založené 1. augusta 2014. Súčasťou arzenálu centra je mobilný robotický systém Uran-6, mobilné systémy odstraňovania mín, obrnené vozidlá Lynx a nástroje na vyhľadávanie a ochranu ženistov.

Od roku 2015 do roku 2019 stredisko vycvičilo 1374 vojenských špecialistov z Bieloruska, Arménska, Kirgizska, Kazachstanu, Srbska, Uzbekistanu, Sýrie, Laosu. Od roku 2014 vojenský personál strediska vyčistil okolo 15 000 hektárov územia, objavil a zničil viac ako 125 tisíc výbušných systémov. Mimo Ruska bolo vyčistených 6637 hektárov pôdy, zničených bolo 105 511 výbušných systémov.

armadnymagazin.sk