08.11.2019 13:39:04

Ruský jazyk a literatúra na Biblioteke Incheba Bratislava

Bibliotéka5-2018-Incheba
Bibliotéka5-2018-Incheba
(foto: z archIncheba)

V dňoch 7. až 10. novembra 2019 sa v Bratislave uskutočňuje ďalší medzinárodný knižný veľtrh „Bibliotéka/Pedagogika“. Rusko je už tradične jeho stálym účastníkom. Ruský národný stánok organizuje Prekladateľský inštitút. V ruskom stánku budú vystavené novinky ruského knižného trhu: 

vystavené novinky ruského knižného trhu: nové vydania ruských klasikov a diel súčasných ruských autorov, humanitárna literatúra, ilustrované detské knihy, publikácie pre študentov ruského jazyka, nové vydania  súčasných ruských slovanských štúdií.

Záujem o ruský jazyk a ruskú literatúru na Slovensku je tradičný, ruština sa študuje na gymnáziách a na univerzitách, knihy ruských autorov aktívne čítajú ľudia rôznych generácií.

Na veľtrhu sa bude konať reprezentatívna konferencia s názvom „Metodicko-literárne aspekty štúdia ruštiny ako cudzieho jazyka“, ktorú zorganizuje Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku s podporou Prekladateľského inštitútu. Na konferencii vystúpi  riaditeľka Ústavu ruského jazyka a kultúry Moskovskej štátnej univerzity, profesorka E.N. Kovtunovová,  ktorá bude hovoriť o nových metódach výučby ruského jazyka pomocou populárnych  internetových stránok.  Na konferencii vystúpi aj tlačový tajomník Asociácie rusistov Slovenska, Milan Bujňák, zástupca Ruského centra vedy a kultúry, pracovník Veľvyslanectva RF na Slovensku a ruskí spisovatelia.

          Na Veľtrhu sa zúčastní spisovateľ Lev Danilkin, ktorý bude besedovať  so študentmi Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave, ako aj so študentmi Katedry ruských štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Detská spisovateľka Nina Daševskaja bude besedovať so  študentmi dvoch gymnázií  s prehĺbenou výučbou ruského jazyka vo Vrábľoch a so žiakmi súkromnej  Základnej slovensko-ruskej školy v Bratislave. Na veľtrhu sa spisovatelia stretnú so slovenskými vydavateľmi a prekladateľmi.

pozn.red

viac sa dozviete na linku   https://incheba.sk/vystavy/biblioteka-a-pedagogika/

výstava je spoplatnená, základný lístok stojí 7 Eur

 

rusemb