04.1.2020 10:38:59

Ruský film na festivale v americkej Kalifornii

Momentka z filmu
Momentka z filmu
(foto: zdroj:kinoafisha.info)


Film Дылда (u nás bude názov pravdepodobne preložený podobne ako v ČR, Vysoké dievča - pozn. red.), režiséra Kantemira Balagova reprezentuje Ruskú federáciu na medzinárodnom festivale v Palm Springs (južná Kalifornia). 

 

Premietanie sa začalo už vo štvrtok, 2. januára a celkovo sa na ňom predstaví vyše 180 snímok z 81 krajín, informuje TASS.

Na festivale je naplánovaných 51 premiér. Ruský film uvidia porotcovia a publikum trikrát - 6., 7. a 12. januára. Podujatie sa začalo komédiou talianského režiséra Simone Godana - Croce e delizia (Také obyčajné leto), festival uzavrie britská dráma Military Wives od Petra Cattaneo.

Osobitosťou filmového festivalu v Palm Springs je to, že sa na ňom premietajú filmy ašpirujúce na Oscara (Academy Award). Pripomeňme si, že film Дылда bol zaradený do užšieho výberu kandidátov na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied za Najlepší cudzojazyčný film. Spolu s ďalšími deviatimi snímkami z Francúzska, Južnej Kórey, Českej republiky, Estónska a iných krajín sa pobije o celkový triumf v tejto kategórii. Nominácie na Oscara budú oznámené 13. januára.
       

spracované redakciou podľa www.russkiymir.ru