25.8.2014 16:01:36

Ruský farmár z USA podporil odvetu Moskvy za sankcie

Rodák z Kansasu v USA Justas Wolker, ktorý teraz býva a farmárčí v rajóne Krasnojarského kraja, podporil odpoveď Ruska na sankcie, nakoľko nimi narástol dopyt po produktoch z jeho farmy.

 

 

Do zavedenia sakcií Wolker zasielal svoju produkciu do Krasnojarska, no obchodníci i majitelia reštaurácií ju nie príliš ochotne prijímali.

- Justas, prečo by sme si mali kupovať tvoj syr, ke´d nám ho vozia z talianska?, - pýtali sa, na čo im Američan odpovedal dôležitým argumentom.  "Mozarellu Talianska kupujete za 900 rubľov za 1 kg, a ja vám ju predám za 750 rubľov za 1 kg", - dokazoval, no pochopenia aj tak nenašiel.

"Všetko sa zmenilo po zavedení sankcií", - hovorí Wolker. - Tí, ktorí moju produkciu donedávna odmietali, stoja na ňu v rade".

x x x

Jusras pricestoval do Ruska s rodičmi misionármi pred dvadsiatimi rokmi. Rodičia sa vrátili, no mládenec sa po svdbe vrátil na Sibír aj so svojou manželkou Rebekou. V Rusku sa im narodili už dve deti a tak si manželia založili vlastné poľnohospodárstvo. Chovajú kozy a z ich mlieka vyrábajú podľa originálnej technnológie mozarellu. A okrem toho aj jogurty...

No chovajú aj kravy a sliepky.


Podľa vz.ru, 25. august 2014