22.2.2018 07:28:54

Rusko zahltili vojenskými zákazkami napriek sankciám USA

Ruský portál Pravda informuje o rastúcom objeme predaja ruských zbraní, napriek pokusom tento predaj ruských zbraní pomocou sankcií zastaviť.

Viktor Bondarev, predstaviteľ ruského Výboru pre obranu a bezpečnosť, uviedol, že export ruskej vojenskej produkcie sa neustále zvyšuje a zahraniční záujemcovia si už objednali od začiatku roku 2018 ruské zbrane v hodnote 50 miliárd USD.

Pokusy Američanov oslabiť predaj ruských zbraní pomocou politiky sankcií sa ukázali byť neúspešné. Zbrane kupujú krajiny BRICS, EAES, ASEAN, ruské zbrane vo veľkom množstve kupuje Alžír, Irak, Egypt, India, Indonézia. Turecko sa rozhodlo kúpiť systém S-400, aby obmedzilo nebezpečenstvo prípadného “humanitného bombardovania vlastného územia”

Počas vojenskej operácie v Sýrii Rusko vyskúšalo v bojových podmienkach viacero nových, alebo modernizovaných zbraní a zbraňových systémov. Ruské zbrane dokázali svoju presnosť, robustnosť, životnosť a ničivý potenciál. Viktor Bondarev označil americké tvrdenia o tom, že vďaka americkým sankciám sa podarilo Rusku prekaziť obchody za 3 miliardy USD za súčasť hybridnej vojny a klamstvo.

HSP, 22. 2. 2018, Pravda.ru