11.1.2019 10:07:16

Rusko vyzvalo Slovensko, aby prispelo k riešeniu konfliktu na Ukrajine

Rusko od Slovenska, predsedníckej krajiny OBSE, očakáva, že prispeje k urovnaniu situácie na východe Ukrajiny. Vo štvrtok to uviedol stály predstaviteľ Ruska v OBSE Alexander Lukaševič.

Očakávame, že OBSE bude aj naďalej prispievať k riešeniu vnútornej ukrajinskej krízy. Je to veľmi dôležité, najmä v podmienkach zhoršujúcej sa politickej situácie na Ukrajine pred prezidentskými voľbami. Vyzývam predsednícku krajinu, aby nasmerovala prácu zástupcov OBSE v kontaktnej skupine na podporu plnej realizácie minského balíčka opatrení zo strany konfliktov Kyjev, DLR, LLR,” vyhlásil Lukaševič na zasadnutí Stálej rady OBSE.

Ďalej dodal, že je dôležité venovať pozornosť aj dosiahnutiu stáleho prímeria a rozptýlenie síl v pilotných oblastiach. Tiež poznamenal, že je dôležité získať od Kyjeva dohodu o kompromise dvoch normandských samitov podľa vzorca FrankWaltera Steinmeiera.

Očakávame, že slovenské predsedníctvo zaistí nestrannú a efektívnu prácu špeciálnej pozorovateľskej misie OBSE na Ukrajine, zdôraznil Lukaševič.

 

HSP, 11. 1. 2019, Sputnik