10.4.2018 08:07:04

Rusko vystríha Američanov pred útokom voči Sýrii

Portál RusVesna informuje o reakcii Ruska na americký pripravovaný útok voči Sýrii. Rusi Američanov sucho informovali, že akýkoľvek útok na Sýriu bude mať vážne dôsledky.

Výstraha smerom k Američanom odznela z úst ruského veľvyslanca v OSN  Vasilija Nebenzja, ktorý reagoval na hystériu a útoky Nikky Haleyovej na adresu Ruska, Iránu, Sýrie a celého radu štátov, ktorí nie sú americkými vazalmi a neplnia americké príkazy.

“Už sme aj cez vojenské kanály informovali amerických partnerov, že akýkoľvek americký útok v oblastiach, kde sa nachádzajú ruské sily, bude mať vážne dôsledky. (Ruský diplomat sa evidentne nespolieha na zdravý rozum amerických politických elít, Rusi preto komunikujú najmä s americkými vojakmi, ktorí sú odborníkmi a majú informácie o ruskom vojenskom potenciále, takže nevyhľadávajú konflikt s Rusmi) Ruský diplomat uviedol, že neexistujú žiadne dôkazy o útoku chemickými zbraňami v Dume.

Podľa informácii ruského portálu RusVesna ruské letectvo už pritvrdilo a začalo s psychologickými útokmi na americké vojnové lode pri brehoch Sýrie. Informácie o psychologických náletoch ruských lietadiel na USS Donald Cook, ktorý sa priblížil na 100 km od Tartusu potvrdil turecký denník Hurriyet. Na USS Cook sa nachádza 60 okrídlených rakiet Tomahawk , Rusi už pred niekoľkými dňami informovali že v prípade útoku Tomahawkami zničia aj lode, ktoré budú Tomahawky vystreľovať.

Okolo Donalda Cooka lietali ruské Su-24 už v minulosti.  V roku 2014 systémom Chibiny eliminovali elektroniku na americkej lodi. Ruské lietadlo potom údajne 12-krát imitovalo nálet na bezbrannú americkú bojovú loď, ktorej námorníci utrpeli duševnú traumu.

Dnes má Donald Cook pravdepodobne novú americkú posádku, Rusi však majú nové zbrane.

HSP, 10. 4. 2018, rusvesna