16.5.2016 23:37:27

Rusko všetkých napálilo a zarobilo 20 miliárd

 

Ako uvádza Fакtxeber.com, Rusko použilo zaujímavú taktiku, obkrútiac si všetkých okolo palca a zarobiac pri tom 20 miliárd dolárov. Zároveň si prinavrátilo okolo 30 % akcií vlastných monopolov. Putin pred očami celého sveta pekne napálil EÚ aj Ameriku.

 

Donedávna časť akcií energetických spoločností patrila zahraničným investorom, Američanom a Európanom – čo znamená, že polovica príjmov z ropy a plynu unikala mimo rozpočet na účty „finančných žralokov“ Európy. V súvislosti so situáciou na Kryme začal rubeľ rýchlo klesať, no Centrálna banka RF nič nepodnikala na jeho podporu. Objavili sa dokonca reči, že Rusko dokonca nemá ani valuty na podporu kurzu rubľa.

Tieto reči a vyhlásenia Putina, že je pripravený a bude chrániť rusky hovoriace obyvateľstvo Ukrajiny spôsobilo veľký pád ceny akcií energetických spoločností Ruska a „finanční žraloci“ začali ponúkať akcie na predaj kým sa úplne neznehodnotia. Putin čakal celý týždeň a len sa usmieval na tlačových konferenciách a keď cena klesla pod normu, tak vydal pokyn razantne a naraz nakúpiť akcie od všetkých Európanov a Američanov.

Kým títo „finanční žraloci“ pochopili, že si ich obkrútili okolo palca, bolo neskoro: akcie už držalo v rukách Rusko.

Nielenže Rusko si v tieto dni zarobilo vyše 20 mld. USD, ešte si aj prinavrátilo akcie svojich spoločností. Príjmy z ropy a plynu už nebudú unikať za hranice, ale budú zostávať v Rusku, rubeľ sa spevnie sám osebe a na jeho podporu už nebude treba míňať zlatú a valutové rezervy.

Takáto unikátna operácia sa ešte neudiala v dejinách fondového trhu.

Podľa newsinfo.ru, 16. 5. 2016