05.3.2018 09:34:55

Rusko už nie je jeľcinovský ožran zahnaný do kúta

Portál rusvesna informuje o článku v dánskom denníku Berlingske, kde dánska politička Marie Krarup z Dánskej ľudovej strany uviedla, že Rusko už nie je v pozícii jeľcinovského ožrana, zahnaného do kúta, ako tomu bolo v 90 rokoch minulého storočia.

Podľa dánskej političky sa Rusko pod Putinovým vedením začlenilo medzi veľmoci a dokáže tvrdo presadzovať svoje záujmy. “Západ by samozrejme chcel, aby Rusko vyzeralo ako v 90. rokoch – starý ožran, zahnaný do kúta, symbolizovaný Jeľcinom. Takéto Rusko už však neexistuje. Rusko v Gruzínsku, na Kryme a v Sýrii ukázalo že skončilo s obdobím ústupkov voči Američanom a Západu a bude kráčať nekompromisne za svojimi záujmami,” uviedla doslovne dánska politička.

Podľa Marie Krarup sa v multipolárnom svete ukazuje byť najväčším nebezpečenstvom vznik incidentu medzi veľmocami, ktorý by mohol súvisieť so stratou schopností veľmocí Ruska a USA viesť plnohodnotný dialóg.

Američania sa nedokážu zmieriť so skutočnosťou, že obdobie jednopolárneho sveta sa skončilo a nastúpila multipolárna realita.

HSP, 5. 1. 2018, rusvesna