11.2.2018 11:05:05

Rusko presunulo do Sýrie nové oddiely Specnaz

Portál iarex uviedol, že Rusko v posledných dňoch presunulo do Sýrie jednu zo svojích najúčinnejších zbraní – jednotky Specnaz. O delení Sýrie totiž Rusi neuvažujú, takže cesta k prekazeniu amerických plánov vedie cez aktívnu likvidáciu teroristických zoskupení, ktoré predstavujú americkú zástupnú armádu.

Podľa portálu iarex už ruské skupiny Specnaz začali zo svojou bojovou činnosťou v provinciách Idlib a Aleppo, zvýšili sa aj aktivity ruských vojenských poradcov. Výsledok ruskej činnosti je priamo viditeľný, sýrska armáda začala tvrdo likvidovať teroristické zoskupenia v Idlibe, z druhej strany provincie útočia na Kurdov turecké sily.

Americká zástupná armáda zatiaľ odpovedá na východe Sýrie.

1. sunnitské oddiely, preformované z ISIS zaútočili na sýrske vládne jednotky v oblasti Al Bukamal a al Kurnim v provincii Deir ez Zor. Sýrske vládne jednotky útoky odrazili a spôsobili bandám vysoké straty

2. Kurdi z SDF bojujú zo sýrskymi provládnymi skupinami v oblasti Jadida Ukeidat, Koniko, At-Tabbi a Hushama na ľavom brehu Eufratu. Aktivity provládnych jednotiek neutíchajú ani po nálete amerických lietadiel.

3. v oblasti al Bahra sa pokúsili zaútočiť sunnitské skupiny (bývalí členovia ISIS), sýrske vládne sily zlikvidovali štvoricu teoristov, pickup a buldozér, ktorý sa využíva pri ženistických činnostiach.

HSP, 11. 2. 2018, iarex.ru