04.8.2012 10:55:06

Rusko: každoročný prírastok exportu zbraní 500 – 700 mln. dolárov

Pri desiatom výročí „Rosoboronexport-u“ V. Putin povedal, že spoločnosť musí robiť pružnú politiku nasmerovanú na prienik ruských vysoko technologických tovarov na cudzie trhy, zvyšovať kvalitu vojenskej produkcie a ochraňovať autorské práva vlastníkov. – Musíme upevniť svoje vedúce postavenie, povedal a uviedol, že každoročný prírastok ruského exportu zbrojárskej výroby činí 500 – 700 miliónov dolárov.
Hovoriac o perspektívach jeho rozvoja premiér upriamil pozornosť nielen na zvyšovanie kvality, ale aj na zdokonaľovania systému postpredajného servisu, vrátane modernizácie už dodaných druhov techniky.
Putin pomenoval aj iné úlohy Rosoboronexportu: - je to spoľahlivá ochrana práv ruského intelektuálneho vlastníctva. Z trhu musíme vytlačiť neserióznych konkurentov, ktorí sa snažia prisvojovať si práva našich zbrojárskych brandov.
Predseda ruskej vlády tiež poznamenal, že Rusko sa pri vojensko-technickej spolupráci prísne riadi medzinárodným právom. – Berieme do úvahy bezpečnostné riziká regiónov kam smerujú naše zbrane a veľmi citlivo posudzujeme rovnováhu síl, nikdy nerobíme ktorky, ktoré by ju narúšali.
RIA Novosti, 3. november 2010