04.8.2012 10:55:06

Ruskí vedci v roku 1997 predpovedali katastrofu v Japonsku v roku 2011

Konkrétne v časopise „Práce profesorského klubu UNESCO“ (voľný preklad) a dali to na vedomie japonskému vedeniu, oznámil v stredu doktor geologicko-mineralogických vied, vedúci regionálneho laboratória regionálnej geológie a tektonofyziky Tichooceánského inštitútu Ďalekovýchodného okruhu Ruskej akadémie vied Valerij Abramov.
„Predpovedali sme, že v roku 2011 zažije oblasť Kanto sériu zemetrasení silných 10 a viac stupňov. A práve táto časť krajiny zažila dnes najsilnejšie zemetrasenie“, povedal respondent pre Agentúru RIA Novosti.
Na potvrdenie svojich slov Abramov ukázal dané číslo časopisu z roku 1997 a naozaj sú v ňom uverejnené výsledky výskumov, podľa ktorých v roku 2011 Japonsko zažije obrovské zemetrasenia.

„Na jar 1996 nás generálny konzulát Japonska vo Vladivostoku poprosil o výsledky výskumov. V máji toho roka som im poskytol všetky nevyhnutné materiály. Neviem ako ich využili“, povedal vedec.

Zdôraznil, že v máji v roku 2006 zažilo Japonsko relatívne silné zemetrasenie, ktoré bol podľa vedcov predzvesťou tohtoročných udalostí. Aj o tomto špecialisti informovali japonský konzulát.
„Vediac vopred o zemetrasení, japonská vláda mohla eliminovať časť škôd. Ak by od začiatku roka 2011 znížili energetické zaťaženie atómovej elektrárne, chrlenie radiácie by nemuselo byť. Napriek tomu, usudzujúc podľa udalostí, japonskí vedci na základe vlastných výskumov boli presvedčení, že zemetrasenie nebude“, vysvetlil Abramov.
Na záver vysvetlil, že ruskí vedci predpovedali súčasné zemetrasenie v Japonsku na základe obrovskej základne údajov seizmickej aktivity na Ďalekom východe. Predpoveď sa viazala aj na ničivé zemetrasenie na japonských ostrovoch v roku 1923. Vedci na základe špeciálnych vzorcov analyzovali cyklickosť takýchto udalostí.
Vzgljad.ru, 16. marec 2011