19.3.2020 11:14:29

Ruskí vedci prisľúbili, že vyprodukujú novú lacnú a účinnú vakcínu proti koronavírusu už o 3 mesiace

Snáď je optimizmus odborníkov z Ruska opodstatnený... Verme tomu, že vedci z akejkoľvek krajiny do roka vyvinú účinnú vakcínu...
Snáď je optimizmus odborníkov z Ruska opodstatnený... Verme tomu, že vedci z akejkoľvek krajiny do roka vyvinú účinnú vakcínu...
(foto: Screenshot internetovej stránky denníka Izvestija)


V Rusku vyhlásili boj koronavírusu. Nemienia podnikať iba preventívne opatrenia, zavádzať karantény a obmedzenia, ale rozhodli sa prejsť do útoku. V tomto smere a hlavne v zložitých situáciách je ruský štátny systém oveľa užitočnejší a efektívnejší, ako európsky. Vláda a prezident Putin nariadili, aby bola vytvorená účinná vakcína proti koronavírusu, a tisíce ruských vedcov sa hneď vrhli do práce. Prichádzajú už aj prvé výsledky: vedci vyhlásili, že sú na dobrej ceste. Prisľúbili, že vyprodukujú novú lacnú a účinnú vakcínu už o 3 mesiace. (HSP)


 

Ruskí vedci vysvetlili niektoré postupy, akým spôsobom mienia vytvoriť účinný liek. Prezradili, že pôjde o svojrázny „protijed“, ktorý bude likvidovať vírus CODIV-19. Základom vakcíny sa stane tiež vírus, ktorý vedci objavili skúmajúc niektoré rastliny. Tento vírus je absolútne neškodný pre človeka. Dokonca, ako tvrdia vedci, je užitočný: v procese špeciálneho spracovania sa „paličky“ vírusu dokážu „prilepiť“ k sebe hociktoré bielkoviny.

Vzájomne pôsobiac s koronavírusom, začínajú sa podobať na samotný patogén. Ľudský organizmus ich bude vnímať rovnako, ale pritom nebudú škodiť, ale naopak ozdravovať organizmus. Pre médiá to vysvetlila vedúca katedry vírusológie Biologickej fakulty Moskovskej štátnej Lomonosovovej univerzity Oľga Karpovová, ktorú cituje denník Izvestija.

Ruskí vedci podčiarkujú, že proces výroby novej vakcíny je pomerne jednoduchý a lacný, nevyžaduje si ani obrovské výrobné kapacity či finančné náklady. Podľa nich, príprava novej vakcíny potrvá približne tri mesiace. Okrem iného, bude to univerzálna vakcína, ktorá bude chrániť aj pred inými vírusmi.

Eugen Rusnák (HSP)