04.8.2012 10:55:06

Ruskí spameri zarobili 3,7 mld rubľov

A to iba za rok 2009. Pričom škoda, ktorú spôsobili ruskej ekonomike, je vyčíslená na 14,1 mld rubľov. Informáciu uverejnili ruské Vedomosti odkazujúc sa na informácie Ruskej asociácie elektronických komunikácií (RAEK).
Ekonomická škoda od spamu sa vyratúva stratou pracovného času všetkých ľudí, ktorí v práci využívajú počítače a množstve času, ktorý je nutný na zbavenie sa spamu. Predstaviteľ RAEK Dmitrij Zacharov tvrdí, že výnosy ruských spamerov (118 miliónov dolárov) sa odvodzujú z priemernej ceny spamu a z celkového objemu rozoslaných spamov.
Riaditeľ úradu informačnej bezpečnosti Maxim Emm tvrdí, že údaje, ktoré uvádza RAEK sú značne nadnesené. Pri priemernej 3 000 rubľovej cene zásielky by ruskí spameri vraj nezarobili ani 1 miliardu rubľov.
V RAEK uvádzajú, že cena zásielky v Rusku sa pohybuje od 3 000 rubľov, pričom „do klienta“ dorazí len 0,01 percenta oznamov. A aj z tých sa iba 5 percent premení na kúpu.
V závere analytici RAEK uvádzajú, že sedem z top desiatich spamerov planéty sú emigranti z Ruska a toto tvrdenie podopierajú odvolaním sa na výstupy antispamerskej organizácie Spamhaus.

4. február 2010, krátené