04.8.2012 10:55:06

Ruské MZV: Proti Sýrii sa vedie propagandistická vojna

Situácia v Sýrii sa stáva objektom propagandistickej vojny, celý rad jej účastníkov sa nehanbí používať aj neférové ťahy, vyjadrila sa predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharova.
„Nie je tajomstvom, že niektoré médiá sa od samého začiatku postavili na cestu tendenčného vysvetľovania situácie, nehnusí sa im ani kaziť principiálne pozície Ruska a v podstate používajú otvorenú dezinformáciu“, - uvádza sa na oficiálnej stránke ministerstva.
Takúto ruskú reakciu si vyžiadal materiál, ktorý bol uverejnený na saudskej stránke Al watan online, v ktorom sa hovorí o akoby existujúcom rozhovore špeciálneho predstaviteľa RF pre Blízky východ a zástupcu ministra zahraničných vecí Michaila Bogdanova na sýrsku tému.
Pripomeňme si ešte jednu dezinformáciu z minulého týždňa, ktorú zase šírili sýrski povstalci. Že zastrelili ruského generála Vladimíra Kužejeva, majúceho byť poradcom sýrskeho ministra obrany. Pravdou je, že táto kačica dlho nežila, ešte toho istého dňa s Kužejevom hovorili v Moskve iní novinári.
Ruské ministerstvo obrany záležitosť okolo Kužejeva považuje za provokáciu, cieľom ktorej má byť vôbec diskreditácia ruských vojakov.
Dni.ru, 14. august 2012 (výňatok)