09.2.2018 08:23:16

Ruské letectvo pripravilo teroristom v Idlibe krvavú noc

Portál Warfiles informuje o krvavej  noci, ktorú teroristom Haiyyat Tahrir as Sham (bývalá Dzebchat an Nusra), Slobodnej armáde Idlibu a Islamskej strane Turkestanu, pripravilo v provincii Idlib ruské letectvo. Takýchto “krvavých nocí a dní” budú mať po zostrelení ruského Su-25 teroristi v Idlibe čoraz viac.

Sýrska slobodná armáda (FSA) spolu s Haiyyat Tahrir as Sham a ďalšími “umiernenými skupinami”  sa rozhodla odolávať oddielom sýrskej vládnej armády, na čele ktorých vedú ofenzívu známi sýrski Tigri. Rusi, ktorí sú vydráždení smrťou svojho pilota, zvýšili bojovú aktivitu a pri spomínanom nočnom útoku na veliteľské centrum Slobodnej armády Idlibu zlikvidovali veliteľa tejto skupiny Mohammada Abu Nadzjiba, spolu s jeho najbližšími 13 veliteľmi a členmi osobnej stráže.

Okrem likvidácie spomínaného teroristu Rusi zničili veľký sklad munície teroristov, v ktorom sa nachádzala munícia do Gradov, delostrelecké náboje a strelivo do automatických zbraní. Sklady boli pod kontrolou an Nusry, okrem toho Rusi zlikvidovali 4 pickupy teroristov. Po bombardovaní vypukol silný požiar, ktorý trval dovtedy, kým nevybuchla posledná munícia.

Spomínanú krvavú noc Rusi nadránom zakončili leteckým útokom na sklady a kasárne teroristov Islamskej strany Turkestanu v blízkosti mesta Mishmishan. Ruské bomby a rakety vymazali základňu teroristov zo zemského povrchu, nikto z teroristov neostal nažive. Likvidáciou tohto skladu munície ostala banda Islamskej strany Turekstanu prakticky bez munície, čo značne znížilo na dlhšiu dobu možnosti bandy aktívne zasahovať do bojových operácii v provincii Idlib.

HSP, 9. 2. 2018, warfiles