03.10.2020 14:01:46

Ruské centrum v Prešove prezentuje vo videoukážke nové divadelné zoskupenie ARBAT

Záber zo skúšky (uprostred Štefan Semanco, dlhoročný člen SRS a Klubu ARBAT Prešov)
Záber zo skúšky (uprostred Štefan Semanco, dlhoročný člen SRS a Klubu ARBAT Prešov)
(foto: Facebook)


Ruské centrum v Prešove spolu so Štefanom Semancom zo Slovensko-ruskej spoločnosti a Klubu ARBAT Prešov prezentujú nový kultúrny projekt – ruské divadlo Divadelný klub ARBAT Prešov. Základy tohto divadla sa rodili už začiatkom tohto roka. Iniciátorom a zakladateľom divadelného klubu bol Štefan Semanco zo Slovensko-ruskej spoločnosti a klubu ARBAT Prešov, ktorý má dlhoročné skúsenosti s profesionálnym divadlom. (HSP)Svoje skúsenosti teraz odovzdáva študentom Prešovskej univerzity, ktorí sa pripravujú na premiéru divadelnej hry Pytačky («Предложение») od Antona Pavloviča Čechova. Študenti sa neustále skúšajú a postupne si osvojujú herecké návyky a zvykajú si na javisko.

Premiéra sa mala konať v apríli na súťaži študentských amatérskych divadiel Akademický Prešov, no bohužiaľ, kvôli pandémii koronavírusu ju presunuli na jeseň tohto roka.

Pevne veríme, že čoskoro divadelný klub vystúpi so svojou dlho očakávanou premiérou, no zatiaľ Vám ponúkame pozrieť si krátku videoukážku z divadelnej hry. Ďalšia činnosť divadelného klubu by mala byť zameraná predovšetkým na ruskú klasiku. Po premiére plánujú nacvičiť ďalšiu Čechovovou divadelnú hru Medveď («Медведь»).


Pre pozretie si ochutnávky zo skúšky divadelnej hry Pytačky, klikni sem


 


HSP