28.2.2017 11:15:26

Ruská propaganda zvíťazila

 

Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku usporiadala 27. februára panelové prednášky a diskusiu na tému vplyvu ruskej propagandy v krajinách V4. V paneli vystúpili prednášatelia zo všetkých štyroch krajín (za Českú republiku vystúpila Slovenka žijúca v Čechách).

 

Prednášky metódou konšpiračnej teórie obvinili Rusko, že robí propagandu vo svoj prospech a na rozvrátenie Európskej únie a NATO najmä v krajinách V4. Za jej nositeľa označili agentúru Sputnik (čo robí Deutsche Welle pre Nemecko, British Council pre Veľkú Britániu, Voice of America pre USA atď.?) a aj asi 40 alternatívnych médií na Slovensku.

Okrem panelistov v diskusii vystúpilo 7 diskutujúcich, z nich jedna (slovenská študentka z Londýna) podporila panelistov, jeden bol povedzme neutrálny a ostatní boli silne pro-ruskí. Iný diskutujúci sa opýtal panelistov, prečo sa podujatie proti ruskej propagande vedie v angličtine. Jedna panelistka na záver povedala, že si je vedomá, že čokoľvek povie o ruskej propagande, auditórium to neprijme.

Moderátor z SFPA čelil nálade auditória tak, že na každú otázku z pléna dal odpovedať všetkým štyrom panelistom. Z hodiny času na diskusiu tak na diskutujúcich zostalo spolu asi 10 minút, na odpovedajúcich panelistov (veľmi všeobecne) asi 50 minút.

Ruská propaganda v Bratislave zvíťazila.

redakcia