04.8.2012 10:55:06

Rostropovič sa rehabilituje pod Moskvou

Moskva, 13. apríla 2007 – RIA Novosti. Známy ruský hudobník Mstislav Rostropovič sa cíti dobre a v súčasnosti sa rehabilituje v podmoskovskom sanatóriu.

„Mstislavovi Leonidovičovi je lepšie. Je v Sanatóriu v Barviche. Z nemocnice ho prepustili,“ oznámili RIA Novosti v Nadácii Rostropoviča.

Respondent tlačovej agentúry neoznámil, s akou diagnózou a kedy sa Rostropovič dostal do nemocnice.

Vo štvrtok informačný zdroj blízky rodine hudobníka, RIAN Novosti povedal, že hudobník bol hospitalizovaný v Moskve.

Slávny violončelista a dirigent Mstislav Rostropovič, národný umelec ZSSR, laureát Stalinskej a Leninskej ceny ZSSR, Štátnej ceny Ruskej federácie, je známy nielen ako hudobník, ale aj ako verejný činiteľ. 

Londýnsky denník Times označil Rostropoviča za najväčšieho zo žijúcich hudobníkov: Jeho meno je súčasťou „Štyridsiatich nesmrteľných“ – čestných členov Akadémie umení Francúzska. Okrem toho je členom akadémií vied viacerých štátov a je čestným doktorom viac ako päťdesiatich univerzít na svete.

Maestro oslávil okrúhle osemdesiate narodeniny 27. marca 2007. V decembri minulého roku mu prišlo nevoľno počas cesty do mesta Voronež. Potom ho dlhodobo liečili v jednej z moskovských polikliník. Z nej ho prepustili v polovici marca.