20.3.2017 06:27:31

Rosseľchoznadzor zahradil kontraband ukrajinského mäsa cez Bielorusko

 

Od tých čias, ako Rusko zaviedlo potravinové embargo proti EÚ a Ukrajine na dovoz niektorých druhov potravín, niektorí bieloruskí podnikatelia na tom zarábajú.

 

Všetci na tú smiech vyvolávajúcu situáciu ako sa Bielorusko za jeden deň stalo najväčším dovozcom morských plodov a tropického ovocia do Ruska. Tak toto sa už sčasti podarilo prehradiť, no objavujú sa nové ašpirácie Lukašenka.

Nedávno správa Rosseľchoznadzoru Brjanskej a Smolenskej oblasti odporučili zavedenie obmedzení na dovoz hovädziny z Mogilevskej oblasti Bieloruska. Pričom nejde tu o kvalitu mäsa, ale o jeho pôvode. Ruskí inšpektori získali fakty na podozrenia, že z tejto bieloruskej oblasti sa exportuje hovädzina z Ukrajiny.

Nedávno bola v Brjanskej oblasti zadržaná zásielka mäsa s odstráneným veterinárnym označením. Pričom tesne predtým bol zaznamenaný nárast exportu hovädziny z Ukrajiny do Bieloruska. Toto sa stalo dôvodom podozrení.

Pričom nebol zavedený žiadny zákaz na dovoz skutočnej bieloruskej produkcie do Ruska. Vedenie Bieloruska by si asi malo rozmyslieť čo robí a prijať opatrenia voči  nepoctivým dodávateľom, pretože ich správanie narúša obraz Bieloruska ako celku.

(Redakcia srspol.sk už priniesla informácie o tom, ako Bielorusko exportovalo do Ruska päťnásobne viac jabĺk, ako sa mu ich doma urodilo.)

Podľa finobzor.ru, 19. 3. 2017