04.8.2012 10:55:06

Rogozin: Západ sa v Líbyi zapája do veľkej vojny

Západ sa pomaly, ale naisto postupne zapája do veľkej vojny v Líbyi. Tá sa čoraz viac internacionalizuje a čoraz menej sa podobá na skutočné napĺňanie rezolúcie Rady bezpečnosti OSN, myslí si stály predstaviteľ RF pri NATO Dmitrij Rogozin.
AP s odvolaním sa na ministra zahraničia spojeného kráľovstva W. Haguea uviedla, že V. Británia vyšle skupinu vojenských poradcov do Bengází na koordináciu činnosti rozdrobených opozičných síl.
„V tejto súvislosti sa na adresu britských predstaviteľov núka otázka: a čo ak títo vojenskí poradcovia, ktorí sa, nepochybne, budú nachádzať medzi povstaleckými ozbrojenými jednotkami, utrpia následkom svojej priamej účasti v bojovej činnosti? Bude to pre V. Britániu znamenať jej vstup do vojny proti Líbyi?“ – opýtal sa Rogozin.
Podľa jeho názoru, dovtedy, kým britskí politici neodpovedia na danú otázku „všetka táto činnosť je dvojzmyselná“.
„Nie je možné aby to na ruskej strane nevyvolalo vážne starosti. Vážime si autoritu OSN a jej bezpečnostnej rady a preto nemôžeme súhlasiť s tými, ktorí si najskôr dovoľujú voľne interpretovať jej rozhodnutia a potom konať tak, ako sa im pozdáva“, - dodal ruský politický predstaviteľ.
Vzgljad.ru, 20. apríl 2011