04.8.2012 10:55:06

Rogozin: Špiónsky škandál v USA má súvis s úspechmi ruských zbrojárov

Nedávno rozkrútený špiónsky škandál v USA je s najväčšou pravdepodobnosťou vyvolaný úspechmi ruského obranného priemyslu, vyhlásil v sobotu (6. októbra 2012) v rozhovore pre rádio Bussiness-FM podpredseda vlády RF Dmitrij Rogozin.
„Vysvetlenie mám len jedno: Američania konečne pochopili, že všetko, čo tu robíme, je naozaj vážne. Pochopili to, zneisteli a začali „naháňať čarodejnice“, - cituje jeho slová RIA Novosti.
Rogozin dodal, že v tejto chvíli nie je celkom jasné, o čo vlastne ide, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa aj táto „antišpiónska kampaň“ USA skončí rýdzo propagandistickým efektom. „Má politický charakter a možno je spojená aj s volebnou kampaňou“, - predpokladá Rogozin.
„Posledný škandál je vďaka Američanom frčkou do čela každému, kto si myslí, že zahraničie nám pomôže, že tam môžeme nakupovať a aj tým, ktorí uprednostňujú made in USA“, - poznamenal ruský vicepremiér a dodal, že „netreba mať nijaké ilúzie: ak začneme verejne rozprávať, že niečo mimoriadne súrne potrebujeme, tak okamžite nám prekryjú kyslík a dodávky. Vo svete máme toľko „priateľov“, že sa nedajú porátať. Práve preto sa ničomu nečudujem“.
Vz.ru, 6. október 2012 (krátené)