09.2.2016 12:29:32

Rogozin obvinil MMF, že znižuje ukrajinské straty

 

Podpredseda ruskej vlády Dmitrij Rogozin obvinil expertov Medzinárodného menového fondu v Kyjeve z podstatného zníženia strát, ktoré spôsobilo odtrhnutie sa ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu od Ruska.

 

„Je to zbabelé zníženie sumy strát. V skutočnosti asi 12-násobné“, napísal Rogozin na Twitter.

„Roztrhnutie vzťahov s Ruskom a násilné zničenie bývalých popredných sovietskych výrob kedysi jednotného obranného priemyselného komplexu na Ukrajine je skutočným zločinom“, dodal.

(Západ na Ukrajine použil rovnakú technológiu ako Havel na Slovensku. Z jedného dňa na druhý sa vojenská výroba zastavila a na ulici ocitlo 100 tisíc bývalých zbrojárskych zamestnancov.)

Nedávno predstavitelia misie MMF v Kyjeve v svojom referáte uviedli, že Ukrajina sa kvôli roztrhnutiu kontraktov s Ruskom zbavila 80 % príjmov obranných podnikov. Misia tieto straty ocenila na 2 miliardy hrivien ročne (180 miliónov USD k momentu roztrhnutia kontraktov).

 

Poznámka

Technológia ničenia slovenského zbrojárskeho priemyslu však bola predsa len iná. Nám sa predkladali morálne témy, že aké je to hnusné, keď bývalé Československo bolo šiestym najväčším vývozcom zbraní na svete! Nie Čechoslováci, ale hlavne Slováci sa „morálne“ spamätali a pochopili, že teraz je lepšie nech tými hnusnými sú tí iní. Tí, ktorí nám tie zbrojárske trhy „za deň“ obsadili.

S touto pesničkou už Západ na Ukrajinu ísť nemohol. A tak im predhodil inú, že ukrajinskú vojenskú produkciu prijme sám.

No a výsledok? Oba štáty sme na tom dnes rovnako. Bez peňazí, bez zákazníkov a so zničenou vlastnou zbrojárskou výrobou. Čiže sme, v podstate, bezbranní. Ako tie biblické ovce. Či barany?

V. Mikunda, s využitím vz.ru z 9. 2. 2016