04.8.2012 10:55:06

Reálny pohľad na reálnu silu ruskej opozície

V utorok 6. decembra sa nesystémová ruská opozícia (vraj 2000 ľudí) zase pokúšala hulákaním spochybniť volebné rozhodnutie vyše 60-tich percent ruského národa. Od nás i zo sveta bolo hneď počuť názory akoby išlo o „arabskú jar“, o revolúciu... v ruských podmienkach. Poďme teda cez čísla uvažovať, aká je vlastne sila týchto protirusky orientovaných ľudí.
V Moskve, ktorá má podľa Wikipedie asi 11,5 milióna obyvateľov vyšlo v utorok s protestom do ulíc okolo 2 tisíc ľudí. Je to presne rovnaká sila akoby v 430-tisícovej Bratislave začalo protestovať 74 ľudí. Kto by si ich všimol? Kto by im prisúdil schopnosť dosiahnuť „arabskú jar“? Možno iba ak nejaký „Napoleon“ z istého uzavretého zdravotníckeho zariadenia.
(V pondelok 5. decembra ich vraj protestovalo až 8 tisíc – pričom nie všetci boli proti, čo je to isté ako by v Bratislave demonštrovalo 296 osôb)
Dajme si ruku na srdce a skúsme odpovedať, kto naozaj vie, proti čomu sa búri ruská opozícia? Ruská mládež to pochopila. Toto nie je proti strane Jednotné Rusko, toto je proti volebnému rozhodnutiu svojprávnych občanov RF, proti Rusku samotnému. Preto sa vlastenecká mládež organizuje a sama sa začína s týmito protiruskými „quislingovcami“ vysporadúvať.
Média nechávajú čitateľov v ešte jednom omyle. Akoby sa menším percentom podpory strany Jednotné Rusko dosahovala väčšia podpora tejto zúrivej opozície. Lenže omyl, nie je to tak. Stačí si porátať ich volebné zisky. V ruských podmienkach zostávajú rovnako marginálni ako aj po minulých voľbách. Na to, aby to zmenili, stačí málo. Treba prestať nenávidieť a začať milovať svoju vlastnú krajinu a svojich rodákov.
Vladimír Mikunda, 7. december 2011