16.3.2020 11:35:18

Putin vytvoril pracovnú skupinu Štátnej rady pre boj proti koronavírusu

Prezident Ruskej federácie
Prezident Ruskej federácie
(foto: Sputnik/Alexey Druzhinin)


Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét o vytvorení pracovnej skupiny Štátnej rady pre boj proti šíreniu nákazy koronavírusom. Informovala o tom v nedeľu tlačová služba Kremľa. (HSP)

 V čele skupiny bude moskovský primátor Sergej Sobjanin.

Medzi ďalších členov skupiny patria prvý podpredseda vlády Andrej Belousov, podpredsedovia vlády Taťjana Golikovová a Dmitrij Černyšenko, minister zdravotníctva Michail Muraško, minister priemyslu a obchodu Denis Manturov, minister dopravy Jevgenij Ditrich, prezidentov asistent Igor Levitin a ďalší.

Činnosti pracovnej skupiny by sa mali zúčastniť aj vedúci predstavitelia regiónov, v ktorých je koronavírus detekovaný.

 

Koronavirus v Rusku

Celkový počet ľudí infikovaných COVID2019 je dnes v Rusku 63.

Ruské orgány prijímajú opatrenia, aby zabránili šíreniu vírusu po celej krajine. Letová prevádzka s Čínou, Iránom, Južnou Kóreou, Talianskom, Francúzskom, Nemeckom a Španielskom je obmedzená. Podobné opatrenia ovplyvnia krajiny Európskej únie, Nórska a Švajčiarska. Obmedzenie nadobudne platnosť 16. marca.

Aeroflot dočasne zastaví lety do niekoľkých európskych miest. Ruské železnice zrušia vlaky do Rakúska, Nemecka, Talianska, Číny, Severnej Kórey, Lotyšska, Mongolska, Poľska, Francúzska, Českej republiky a niekoľkých ďalších štátov.

Ako uvádza Rospotrebnadzor, na COVID19 je vyšetrený každý, kto sa vrátil z epidemiologicky nepriaznivých krajín.

Úrady sprísnia kontrolu na hraniciach, na letiskách a na železničných staniciach. Rusom odporučili vyhýbať sa cestám do zahraničia. Regiónom odporučili aby minimalizovali počet hromadných akcií.

 

HSP