03.7.2018 09:37:19

Putin rozbesnil ukronacistov novými pomenovaniami ruských bojových jednotiek

Portál Agitpro komentuje hystériu, ktorá sa zmocnila ukronacistov a predstaviteľov kyjevského režimu v súvislosti s novými pomenovaniami ruských bojových jednotiek. Ide o nové názvy pre 11 útvarov a zväzkov s dlhou bojovou tradíciou, ktoré získali nové názvy na počesť bojových operácii v II. svetovej vojne.

Ukronacisti priam chrčia od zúrivosti nad niektorými novými pomenovaniami. Elitná 90. tanková divízia zo Západného vojenského okruhu získala pomenovanie Vitebsko – Novgorodská. 6. tankový pluk z tejto divízie získal čestný názov Gardový ľvovský pluk. Do tejto jednotky patrí aj 400 delostrelecký pluk samohybných húfnic, ktorý získal čestný názov Transylvánsky, na počesť svojich bojových operácii v dnešnom Rumunsku.

144. motostrelecká divízia zo Západného vojenského okruhu sa po novom nazýva Gardová Jelninská divízia a 856. pluk samohybných húfnic tejto divízie sa nazýva Gardový Korbinský pluk.

150. motostrelecká divízia z Južného vojenského okruhu, ktorá sa zúčastnila dobýjania Berlína, pričom práve členovia tohto pluku vztýčili sovietsku zástavu nad Reichstagom, získala pomenovanie Gardová Idricko-Berlínska divízia. 68. tankový pluk tejto divízie sa nazýva Gardový Žitomirsko-Berlínsky pluk, 163. pluk tejto divízie sa nazýva Gardový Nežinský pluk, 102. motostrelecký pluk tejto divízie sa nazýva Slonimsko-Pomoranský pluk,  381. delostrelecký pluk tejto divízie získal nový názov Gardový Varšavský pluk a 933. raketový pluk tejto divízie získal názov Hornodneperský pluk (pluk prerazil silne opevnenú nacistickú obranu na Dnepri).

Vo výnose ruského prezidenta Vladimíra Putina sa hovorí, že nové pomenovanie pripomína slávne vojenské a historické tradície, ktoré uvedené jednotky majú a pripomína ich význam pri porážke hitlerovského Nemecka. Tieto pluky verne slúžili vlasti a splnili si svoju vojenskú povinnosť.

Pripomíname, že 144. a 150. motostrelecká divízia sú dislokované v blízkosti ukrajinských hraníc. Ukrajinskí nacisti sú besní od zúrivosti nad tým, že ruské pluky nesú názvy ukrajinských oblastí Ľvov, Nežin a Žitomir. V ukrajinských médiách sa objavujú hysterické reakcie na to, že sa Putin pripravuje obsadiť celú Ukrajinu a považujú Putinove riešenie za minimálne škandalózne. Putinov prezidentský výnos hodnotia ako akt novej ruskej agresie a skutočnosť, že Rusko napadne Ukrajinu hneď po skončení MS 2018 vo futbale.

Ukrajinský poslanec Vladimir Arjev z Bloku Petra Porošenka tvrdí, že Ukrajinu čaká ťažké obdobie. Rusi sú podľa jeho slov pripravení na útok a ničia Ukrajinu ekonomicky plynovodom Nord Stream 2. Ukrajinská žurnalistka Anna Molčanova zúfa nad osudmi Ukrajiny a považuje Rusko za hrozbu celej Ukrajiny a najzábavnejší komentár vypustil žurnalista Kiril Sazonov, ktorí tvrdí, že pomenovania ruských divízii naznačujú miesta budúcej perspektívnej dislokácie ruských jednotiek.

Ukronacisti vo svojej hystérii však nie sú dôslední. Aby sa ich mohla zmocniť ešte väčšia vlna hystérie a mrákotné stavy, tak by nemali zabudnúť, že 76. Gardová výsadková divízia z Pskova od roku 1943 nesie názov Černigovská (ukrajinské mesto), 326. divízia ťažkých bombardérov sa nazýva Tarnopolská (ukrajinské mesto) a dokonca táto divízia je drzo dislokovaná na letisku s názvom Ukrajina, toto letisko je na ruskom Ďalekom východe. A 22. gardová divízia ťažkých bombardérov, ktorá sa nachádza v meste Engels (bombardéry Tu-95MS a Tu-160, zúčastnili sa nasadenia aj v Sýrii) sa nazýva Donbaská divízia a nie je to na počesť súčasného Donbasu, ale na počesť bojovej operácie v II. svetovej vojne, ktorých sa divízia zúčastnila.

Na ukronacistickú hystériu odpovedal s prehľadom jeden z dôstojníkov Luhanska, ktorý sa zúčastnil aj Minských dohôd s Ukrajinou. Ten lakonicky oznámil na margo ukronacistickej hysterickej vlny, že by si krásne Ľvovčanky už teraz mohli vybrať jednotlivé ruské tanky, ktoré po osloboditeľskom  príchode do Ľvova ozdobia kvetmi.

HSP, 3. 7. 2018, agitpro