29.8.2014 20:31:32

Putin požiadal domobrancov, aby uvolnili "Kotly" a prepustili obkľúčených ukrajinských vojakov. Tí súhlasili, no Kyjev je proti

Táto výzva ruského prezidenta na adresu domobrancom Novoruska jednoznačne ukazuje základné princípy, ktoré odhaľujú pravú tvár vzťahu Ruska k Ukrajine. Je totiž perfektnou odpoveďou na hystériu o vpáde ruských vojsk, ktorú rozpútal Kyjev. Putin požiadal domobrancov aby kvôli "vyhnutiu sa nezmyselných strát"  vytvorili humanitárne koridory a prepustili cez ne (samozrejme bez zbraní) obkľúčené ukrajinské útvary. Kyjev na to reagoval po svojom, vyzval na zastavenie paľby a na rokovanie s predstaviteľmi povstalcov. (Toto si však mohol dovoliť v minulosti keď držal bojovú iniciatívu. Tá je dnes na strane domobrancov a nezodpovedný politik si len zvyšuje vlastné straty. Napríklad dnes domobranci zostrelili niekoľko ukrajinských bitevníkov.)

 Nastupujúca porážka na území Novoruska bude mať pre Kyjev vážne následky. Politici sa budú musieť začať zodpovedať občanom. Hlavne v mene čoho muselo padnúť toľké tisíce dobrovoľníkov a vojakov? Porošenko bude, pochopiteľne, zo všetkého viniť Rusko, no dá sa čakať, že v momente mu pripomenú, že to Rusko navrhovalo zastavenie paľby a Novorusko bolo ochotné prepustiť tých, čo zložia zbrane. Keďže toto Porošenko odmieta, tak stratí aj ľudí a aj územie. 

Viac:  http://www.vz.ru/politics/2014/8/29/703061.html

Podľa dni.ru, 29.august 2014