23.3.2018 21:15:13

Prvý ušiel: Ruský podnikateľ zo strachu opustil V. Britániu

Po incidente s otravou Skripaľovcov a po násilnej smrti bývalého spolupracovníka Borisa Berezovského Nikolaja Gluškova, utečený ruský podnikateľ (a politik), ktorý už dlho býva v Londýne, rozhodol sa z V. Británie utiecť. Ide o človeka z tzv. „Titovovho zoznamu“ Sergeja Kapčuka.

Na stránkach Komsomoľskej pravdy vyšiel materiál, v ktorom sa hovorí, že S. Kapčuk sa začal považovať za potenciálne budúcu obeť sprisahania vo V. Británii, a preto sa urýchlene rozhodol zmeniť bydlisko.

Kapčuk tvrdí, že k nemu údajne mali prísť novinári televízie Sky, ktorí vyhlásili, že práve on sa môže stať „budúcou obeťou ruských špeciálnych služieb“. Následne k nemu prišli aj predstavitelia špeciálnych služieb, tentoraz z britskej kontrarozviedky.

Tí od neho vraj požadovali aby nahral videovyhlásenie k Putinovi a Rusku, že je „proti nim“. Kapčuk vyhlásil, že s politikou sa dávno nezaoberá a že nič podobné nahrávať nebude.

Utečený podnikateľ vyhlásil, že potom bola uverejnená jeho fotografia v britských médiách vedľa fotky prezidenta RF s popiskou „rozstrieľaný zoznam Putina“.

Teraz, ako vyhlasuje Kapčuk (v Británii si zvolil „skromné" priezvisko Windsor), bojí sa o svoj život a preto presídlil „na európsky kontinent“ – ďalej od Londýna.

Kapčuk bol svojho času poslancom za Sverdlovskú oblasť. V Rusku je proti nemu vedené trestné stíhanie za podvod.

Podľa topwar.ru, 22. 3. 2018