04.8.2012 10:55:06

Provokácie Gruzínska pri hraniciach Abcházska nezostanú bez odpovede

Povedal štátny tajomník MZV RF Grigorij Karasin novinám „Rossijskaja gazeta“ v súvislosti s aktivizáciou gruzínskych špeciálnych síl na hraniciach Abcházska a Južného Osetska.
„V žiadnom prípade sa nebudeme kvôli jednostrannej transparentnosti a na svoju škodu zahrávať s bezpečnosťou ruských vojakov“, zdôraznil a ďalej vysvetlil, že „agresívne konanie bolo spozorované nielen pri hraniciach Abcházska a Južného Osetska, no aj bezprostredne na územiach týchto suverénnych republík“.
Napríklad v apríli v Galskom rajóne Abcházska diverzanti strieľali na ruských hraničiarov, jeden dôstojník v prestrelke zahynul.
Štátny tajomník tiež pripomenul, že paralelne tomuto sa z Tbilisi ozývajú na adresu Ruska verejné obvinenia a hrozby. Momentálne je v kurze verzia o sieti teroristických útokov, údajne pripravených ruskými špeciálnymi službami. „Cieľ Tbilisi je evidentný – odpútať pozornosť gruzínskeho obyvateľstva od nahromadených sociálno-ekonomických a politických problémov, preniesť zodpovednosť za ne na „hľadanie vonkajšieho nepriateľa, predstavovaného Ruskom“, vyhlásil G. Karasin.
Vzgljad.ru, 17. jún 2011