03.6.2016 11:48:18

Protestné zhromaždenie aj o „vlastizrade na druhú“

2. jún 2016
2. jún 2016

 

Vo štvrtok 2. júna sa na Hviezdoslavovom námestí konalo ďalšie protestné zhromaždenie proti akémukoľvek okupovaniu nášho územia vojenskými zložkami cudzích štátov - nech sa nazývajú akokoľvek – základňa, styčný tým, či logistické centrum.

Podľa slov moderátora, „na Slovensku, kým tu bude vládnuť právo, nesmú byť umiestnené bez jasne prejavenej vôle nadpolovičnej väčšiny občanov. Ak ich sem napriek tomu dovlečú, tak je to nezakryté pohŕdanie občanom a cynická vlastizrada“!

 

Čo sa zmenilo od ostatného zhromaždenia?

Moderátor poukázal na dva fakty, ktoré majú súvislosť s „témou našich zhromaždení“. „Prvým je otvorené a dôkazmi podopreté priznanie amerického experta na medzinárodnú bezpečnosť Joshuu Shifrinsona, že Rusko má pravdu a že USA naozaj porušili sľub ohľadne rozširovania NATO na východ. Napísal to v článku pre LA Times.

Druhou výraznou zmenou, ktorá vyteká z prvej, je nový stav, do ktorého sme sa ako člen NATO dostali. Podľa hlavného veliteľa vojsk USA v Európe generála Frederika Bena Hodgesa, ktoré vyslovil koncom mája, sa hlavným cieľom NATO stalo zadržiavanie Ruska.

Pre istotu to ešte raz zopakujem: Hlavným cieľom NATO sa stalo zadržiavanie Ruska!

Potvrdil to aj generálny tajomník Jens Stoltenberg, ktorý oznámil, že je to priamy signál potenciálnemu protivníkovi.“

V tejto súvislosti treba hneď uviesť aj záverečné moderátorove slová, ktorými pozýval na júlové (7. 7.) protestné zhromaždenie: „Dovtedy sa zo svojej schizofrénie azda vyliečia nielen predstavitelia NATO, ale aj ich slovenskí pomáhači, ktorí nám ako imbecilom tvrdia, že komplexy protiraketovej obrany v Rumunsku a Poľsku sú nasmerované proti Iránu, no zároveň chcú všetkým svojim bytím zadržiavať Rusko. Naozaj nezávidím lekárom, ktorí sa budú musieť vysporiadať s touto ich diagnózou.“ 

 

Vlastizrada na druhú

alebo

Protesty na Hviezdoslavovom námestí naberajú novú kvalitu

Dnes na nich už nejde len „obyčajné obsadenie“, v rámci ktorého nám tu budú nejakí americkí vojaci beztrestne vyčíňať a znásilňovať naše ženy a dievčatá, ako sa to opäť nedávno udialo v Japonsku. Vyjadrením novej kvality, a nazvime ju vlastizradou na druhú, je to, že vďaka naším vlastným slovenským zradcom sa ocitáme v mieridlách prvého ruského vyraďovacieho útoku. No a byť na strane Rusov, kto z nás by sa správal inak?

 

Z vystúpení rečníkov

Ján Čarnogurský, predseda Slovensko-ruskej spoločnosti

--- Za čas, čo sme neboli na tomto námestí ani druhá strana nezaháľala. Médiá oznámili, že NATO pripravuje na Slovensku i v Maďarsku zriadenie osobitných veliteľstiev!

Ministerstvo obrany SR tiež oznámilo, že naši vojaci budú rozmiestnení v Estónsku.

Vzhľadom na to, že už poznáme, ako vie NATO provokovať, nedá sa vylúčiť, že v Estónsku sa niečo udeje.

--- Slovensko má s takýmto vysielaním našich vojakov na Východ už skúsenosti. V oboch svetových vojnách slovenskí vojaci museli bojovať na východnom fronte, lebo ich tam vyslali tí, ktorí nad Slovenskom vládli!

A preto keď vlády rozhodovali nesprávne, tak správny postoj museli zvoliť samotní vojaci. No a oni si ho aj zvolili. Prebiehali na druhú stranu a zapojili sa do organizovaného vojenského odporu na oslobodenie svojej vlasti.

Keď našich vojakov vysielajú na východ, tak naši vojaci budú vedieť, ako sa zachovať!

--- K objektu NATO vo Vajnoroch: „Čoskoro umiestnime na sociálnych sieťach jeho fotografie aj prístup k nemu, aby sme vedeli ako sa k nemu dostať, budeme tam chodiť a dáme im najavo dôstojníkom naťáckym, že ich tu nechceme, aby sa pratali zo Slovenska tam, odkiaľ prišli!“

--- V zlých správach musím pokračovať. Vidíme, ako v našich školách, pod tlakom EÚ, deformujú výchovu našich detí, „ktorá si vymyslela nejaké... strašné, sprosté a nekultúrne zásady pre výučbu detí“.

--- V ďalšom sa rečník venoval aj téme migrantov, pričom poukázal, že ak 80 miliónové Turecko kladie podmienky pol miliardovej EÚ, tak to je výrazný dôkaz jej slabosti, neschopnosti jej politikov a ich politiky. „Ak to bude takto pokračovať, môžeme si opäť pospevovať – padli Turci na Poníky“.

--- Máme aj jednu dobrú správu. List, gratuláciu k oslobodeniu Palmíry, ktorý sme tu aklamáciou prijali, bol uverejnený v Sýrii a v ďalších arabských médiách, môžem povedať, že získal veľkú a priaznivú odozvu. V Sýrii i arabskom svete.

Vyzývame odtiaľto vládu SR, nech neustupuje Spojeným štátom..., pretože sú to Spojené štáty, ktoré ju tlačia do politiky, ktorá je proti naším národným záujmom.

--- Pamätajme, okrem nás nikto nebude naše národné záujmy chrániť dostatočne dôsledne!!!   

K tomu smerujú aj tieto naše zhromaždenia.

 

Jalal Sulejman, podpredseda KSS

--- My sme tí, ktorí vedia, kde je „sever“. My sme tí, ktorí vedia, kde je Východ. ...na východ sa obrátiš. Tak to bolo po prvej svetovej vojne, po druhej svetovej vojne a tak to bude aj po tej tretej, ako to príde!

My však vojnu nechceme. A preto velebíme mier!

--- Odovzdali sme list veľvyslancovi SAR a oni majú záujem, aby sme ich krajinu aj navštívili.

Dúfam, že sa nám to podarí, pretože oficiálne Slovensko nemá s touto krajinou diplomatické vzťahy „na úrovni“. Veľvyslanectvo SR totiž medzi prvými utieklo do Bejrútu, naši českí susedia do dnešného dňa pôsobia v Damašku.

Preto chceme ísť tam a povedať, že „neoficiálne Slovensko si oficiálne želá a prejavuje solidaritu so sýrskym národom, so sýrskym ľudom v jeho boji proti fašizmu“.

Áno, je to fašizmus. Tzv. náboženský fašizmus, ktorý našiel svoju cestu a spojil sa s transatlantickým fašizmom na čele so Spojenými štátmi americkými a, žiaľ, s podporou EÚ, súčasťou ktorej je aj Slovenská republika.

--- Naše protestné zhromaždenia musíme kvalitatívne posunúť. Smerom k prezidentskému palácu, kde sedí americký anjel, úžerník... Toto sa od nás očakáva. Sme totiž tí, ktorí upozorňujú na riziká..., sme tí, ktorí sme dokázali, že nie všetko pôjde podľa ich predstáv.

Dosiahli sme veľké úspechy, v médiách to nehovoria, ale tu to povieme: „...v Českej republike chodia na Američania hlavných cestách ako na hodiny klavíru. Na Slovensku tu boli raz, vycitili to veľmi dobre, myslím, že to pochopili... a predčasne ukončili svoje pôsobenie na ministerstve obrany... Toto sme dosiahli!!!“

To, že t nie je Slovenská televízia (RTVS) je hanbou garnitúry, ktorá tu vládne! Komu teda platíme koncesionárske poplatky, ktoré sa o chvíľu zdvojnásobia?

Toto im musíme povedať, ale nielen na tomto námestí. Pred ...úžerníkom a pred národnou zradou Slovenskej republiky.

--- Nevládneme, ale ukážeme tejto vláde, ako sa má robiť zahraničná politika. Hovoríme im, že zahraničná politika sa nemôže sústrediť len na kariéru jedného diplomata... lebo v hre sú štátne záujmy Slovenskej republiky a životné istoty jej občanov.

A vôbec, chýba spoločenská diskusia o hodnotách, ktoré by mali byť jej súčasťou.

 

Juraj Janošovský, Stála konferencia radikálnej ľavice

--- Slovensko, to nie je skupinka kolaborantov, ale to sme my, všetci! Mali by sme dosiahnuť, aby žiadny predstaviteľ SR nemohol povedať, že „všetci Slováci, celé Slovensko, všetci občania Slovenska“.

Preto navrhujem, aby sme sa obrátili na oficiálnych vládnych predstaviteľov, ktorí budú vykonávať predsednícke funkcie, a žiadali ich aby, na rozdiel od oficiálnej politiky EÚ nastolili otázku ukončenia všetkých nepriateľských akcií a sankcií proti Rusku. Rusko má pre Európu obrovský, hospodársky, politický a kultúrny význam.

Rovnako si myslím, že by mali nastoliť otázku odchodu amerických vojsk z Európy. Je hanbou, že 70 rokov od 2. sv. vojny okupujú Nemecko, sú vojensky prítomní v Pobaltsku, na Balkáne, na Ukrajine.

Nemajú čo v Európe robiť. Nech si idú robiť poriadky domov, ak majú málo starostí, nech si zavolajú našich expertov, ktorí v súčasnosti zavádzajú chaos na Ukrajine, pána Dzurindu, pána Mikloša a ostatných jeho priateľov.

--- Priatelia, prečo EÚ podporuje vstup Turecka do Európskej únie a nerokuje s Ruskom o spoločnom hospodárskom a politickom priestore. Európa potrebuje ruské suroviny, ruské zdroje a potrebuje širší ekonomický priestor.

Na druhej strane rokuje o transatlantickej investičnej dohode (TTIP), ktorou sa má vojenská dominancia premeniť na ekonomickú a americké korporácie a banky majú ovládnuť európsky priestor. To nie je len o zisku. To je aj o médiách, manipuláciách, o exporte a zničení miestneho poľnohospodárstva a priemyslu.

 

Artur Bekmatov, front Ľavicovej mládeže

--- Slovensko vysiela 150 svojich vojakov do Pobaltska v rámci NATO. „Ja sa vás však pýtam, je to Rusko, ktoré vždy začalo nejaké ozbrojené konflikty, je to Rusko, ktoré vysiela svoje vojská k americkým brehom a nimi provokuje Američanov...

Takto vyzerá ruská vojenská hrozba.

--- Opýtam sa aj o inom. Kedy naposledy ste videli doktora Jána Čarnogurského v televízii? Kedy ste tam videli Eda Chmelára? Kedy ste tam videli ďalších odborníkov, ktorí sa vyjadrujú inak, ako oficiálna propaganda?

 

Roman Ruhig, občiansky aktivista

--- My nevidíme vojnu v Pobaltsku. Prečo tam teda ideme?

(Romanovi Ruhigovi prítomní policajti vykázali motorku, svedčiacu o príslušnosti k „Nočným vlkom“ a keď na to moderátor poukázal, že i toto je obrázok našej občianskej suverenity, tak R. Ruhig na to reagoval:

Táto motorka je symbolom mieru, symbolom nočných vlkov, ktorí prešli po Slovensku cestou na Berlín. V mene slobody a mieru.

Ale vidíme opak – už im vadí znak Nočných vlkov, vadí im slovenský štát, vadí im všetko, čo je slovenské, vadí im všetko, čo je slovanské! Preto stále podporujú bojovnosť proti slovanstvu a my, ako Slováci, sa musíme postaviť za slovanstvo a Slovensko! My sme tu doma!)

 

V rámci spontánnych vystúpení sa o slovo prihlásili dvaja rečníci, no jeden sa ho kvôli silnému dažďu vzdal.

Svoju príležitosť však neupustila pani Emília Blážová, ktorá pohovorila o tom, kto je na Slovensku agresorom.

 

Zaznamenal Vladimír Mikunda